piątek, 22 lutego 2019r.
   
Czcionka
image image image image
Promesa na budowę obiektów kulturalnych w Strzelcach i Tworzyjanowie
Znamy sołtysów w 8 miejscowościach gminy Marcinowice
Nowe zobowiązania dla rolników w związku z dyrektywą azotanową Od 26 lipca 2018 roku weszło w życie rozporządzenie wprowadzające tzw. „Program azotanowy”.  
Rekrutacja Rekrutacja do publicznego przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do I klas szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020 w Gminie Marcinowice
 
NEWS:

Kradzieże

W ostatnim czasie na terenie Gminy Marcinowice grasuje szajka złodziei okradająca gminne gospodarstwa. Kradzieże są niemal identyczne. Łupem rabusiów padają narzędzia, elektronarzędzia, paliwo, kosiarki. Skala problemu jest bardzo duża. Do nas zgłaszają się głównie ci, którzy padli ofiarami złodziei - mówi Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik.
Wójt gminy wyznaczył nagrodę w wysokości 2 tys. zł za informacje, które doprowadzą do ujęcia sprawców kradzieży, gwarantujemy pełną anonimowość. Informacje można przekazywać telefonicznie, dzwoniąc na Komisariat Policji w Marcinowicach: 74 85 85 170 lub do Wójta Gminy Marcinowice: 74 85 85 226.

 

X SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE
w dniu 01 sierpnia 2011 r.  o godz. 13:00
w siedzibie Urzędu Gminy
przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
X  SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Więcej: X SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Kolejna promesa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Kolejną promesę przeznaczoną na usuwanie skutków klęsk żywiołowych odebrał Wójt Gminy Jerzy Guzik 20 lipca br. Promesa opiewa na kwotę 646.000,00 zł i w całości będzie przeznaczona na naprawę dróg zniszczonych po ubiegłorocznych powodziach. Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zgłoszono pięć zadania, które wymagają pilnej realizacji. Pozyskane środki pozwolą wykonać przynajmniej część z nich. Łącznie w tym roku otrzymano środki w kwocie 1.146.000,00 zł.

 

Realizowane inwestycje na terenie Gminy Marcinowice

Okres wakacyjny to czas realizacji wielu inwestycji na terenie naszej gminy. Obecnie prowadzone są dwa zadania powodziowe polegające na odbudowie i modernizacji dróg zniszczonych po ubiegłorocznych powodziach w Sadach i Wirach. Ogłoszony jest przetargu na odbudowę kolejnej drogi powodziowej w Chwałkowie.
Rozpoczęła się jedna z większych tegorocznych inwestycji na terenie gminy Marcinowice tj. budowa świetlicy w Chwałkowie.
Ogłoszony jest również przetarg na zakup samochodu strażackiego.

Więcej: Realizowane inwestycje na terenie Gminy Marcinowice

 

Stypendia Szkolene 2011

86 uczniów uczęszczających do szkół na terenie gminy Marcinowice 18 lipca br. odebrało gratulacje i stypendia ufundowane przez Wójta i Radę Gminy Marcinowice. Stypendia za osiągnięcia naukowe otrzymało 37 uczniów, sportowe 31, artystyczne 8 oraz 10 uczniów, których nagrodzono za osiągnięcia w kilku dziedzinach jednocześnie. W tym roku na ten cel Wójt Gminy Marcinowice przeznaczył kwotę ponad 22 tys. zł. Wójt Jerzy Guzik złożył uczniom gratulacje i życzył dalszych sukcesów. Rodzicom i nauczycielom podziękował za trud włożony w wychowanie i edukację oraz wszystkim zebranym życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

 

Więcej: Stypendia Szkolene 2011

 

Budowa świetlicy w Chwałkowie

Jedna z większych tegorocznych inwestycji- budowa świetlicy w Chwałkowie rozpoczęła.
Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik 05 lipca br. podpisał umowę z Zakładem Ogólnobudowlanym TRANSPORT -Arkadiusz Broński na budowę świetlicy wraz z placem zabaw w miejscowości Chwałków. Wartość inwestycji wynosi 700.696,92 zł i realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – „Odnowa i rozwój wsi”. Kwota dofinansowania wyniesie ok. 427 tys. zł. Zakończenie inwestycji planuje się w czerwcu 2012r.  Cały projekt zakłada budowę świetlicy z zapleczem kuchennym, sanitariatami i pomieszczeniem gospodarczo –technicznym wraz z wyposażeniem. Budynek zlokalizowany jest na dużej działce, która będzie ogrodzona i oświetlona. Przewiduje się również budowę parkingu i drogi wewnętrznej, obsadzenie terenu krzewami ozdobnymi. Za świetlicą znajdować się będzie plac zabaw. W rezultacie mieszkańcy Chwałkowa będą mieli świetlicę na miarę dzisiejszych czasów.

Więcej: Budowa świetlicy w Chwałkowie

 

Umowa na budowę Orlika podpisana

Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik 06 lipca br. podpisał umowę z Konsorcjum: Lider  DABRO-BAU S.J. oraz partner DABRO-BAU Firma Handlowo-Usługowa na realizację inwestycji pn. „Budowa kompleksu „Moje boisko Orlik 2012” w Wirkach”.
Wykonawca został wyłoniony w drodze przetargu, do którego zgłosiło się pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło właśnie te konsorcjum, które zadeklarowało wykonanie zadanie za kwotę brutto 987.000,00 zł.
Inwestycja ruszy już w lipcu, a jej zakończenie planuje się w październiku br.
Orlik będzie posiadał zaplecze sanitarne oraz parking na ok. 20 samochodów. Boisko będzie ogrodzone, oświetlone i dostępne dla wszystkich mieszkańców bezpłatnie.
Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Samorządu Wojewódzkiego w kwocie ok.  325 000,00 zł oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie ok. 464 000,00 zł.
 

Kolejne place zabaw w naszej gminie

W ostatnim czasie w miejscowościach Szczepanów, Kątki i Krasków zamontowano nowe elementy placów zabaw. Pojawiły się tam bujaki, huśtawki, konik oraz zestawy zabawowe. To już kolejne miejsca, które powstają z myślą o najmłodszych mieszkańcach Gminy Marcinowice. Zamontowano również dodatkowe elementy w miejscowości Tworzyjanów. Kolejne place zabaw powstaną w Sadach i Wirach. W miejscowościach Marcinowice, Gola Świdnicka oraz Tąpadła w najbliższym czasie zostaną doposażone istniejące place zabaw o dodatkowe elementy. Zamontowane urządzenia kosztowały ponad 23 tyś zł. Projekt został sfinansowany z budżetu Gminy w ramach Funduszu Sołeckiego.

 

Więcej: Kolejne place zabaw w naszej gminie

 

Uwaga! Zmiany w działalności gospodarczej

Od dnia 1 lipca 2011 r. obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1. W miejsce dotychczasowego formularza Rozpocznie funkcjonowanie Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Zastąpi ona rozrzucone po całej Polsce rejestry zawierające dane osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą prowadzone obecnie przez urzędy miast i gmin. Zasady funkcjonowania Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej regulują przepisy rozdziału 3 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (wchodzą w życie z dniem 1 lipca  2011.

Więcej: Uwaga! Zmiany w działalności gospodarczej

 

Nowy chodnik w Gruszewie

W czerwcu b.r.  odbył się odbiór chodnika w miejscowości Gruszów. Chodnik został wykonany od skrzyżowania drogi gminnej z drogą powiatową aż do posesji Nr 7. Łącznie 80m.  Koszt został pokryty z budżetu Gminy Marcinowice przy czym połowa to środki z Funduszu Sołeckiego, które Rada Sołecka miejscowości Gruszów przeznaczyła na budowę chodnika. Wysokość Funduszu Sołeckiego dla miejscowości wynosiła ok. 7 tyś. zł. Widząc dużą aktywność i zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości Wójt Gminy Marcinowice postanowił zwiększyć kwotę na budowę chodnika i dodał drugie 7 tyś zł ze środków własnych.

 

Strona 131 z 152

Przyjęcia interesantów

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń przyjmuje interesantów
w sprawach skarg i wniosków
w każdy wtorek
w godzinach od 12:00 do 17:00.
Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 74/85 85 226.

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice