czwartek, 13 grudnia 2018r.
   
Czcionka
image image image image
Droga w Marcinowicach gotowa Zakończyła się budowa drogi transportu rolnego w Marcinowicach, na którą Gmina Marcinowice otrzymała dotację z budżetu Województwa Dolnośląskiego we wrześniu tego roku.
Slubowania - I Sesja Rady Gminy Marcinowice Zaprzysiężenie nowych Radnych oraz Wójta Gminy Marcinowice  odbyło się w piątek 23 listopada 2018 r. podczas pierwszej Sesji Rady Gminy Marcinowice kadencji 2018-2023.
Uczniowie w SKSonTour w Oleśnicy W dniu 23 listopada 2018 r. uczniowie biorący udział w zajęciach sportowych w szkole w Strzelcach w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy  mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej imprezie – SKSonTour.
Poprawa stanu powietrza w Aglomeracji Wałbrzyskiej Szanowni Państwo,
NEWS:

Odbiór wozu bojowego Mercedes Benz Atego 1429 AF

Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik wraz ze Strażakami odebrali nowy wóz bojowy  Mercedes Benz Atego 1429 AF, typ GBA 2,5/16. Najnowszy samochód z pełnym wyposażeniem trafił  do OSP w Marcinowicach. Wartość samochodu opiewa na kwotę ok. 590 tys. zł.  z czego 430 tys. zł to środki zewnętrzne.
Nowy samochód strażacki z pewnością  przyczyni się do sprawniejszego i skuteczniejszego przeprowadzania akcji ratowniczo-gaśniczych na terenie naszej gminy.

Więcej: Odbiór wozu bojowego Mercedes Benz Atego 1429 AF

 

Samochód Strażacki dla OSP Marcinowice

Niecodzienne wydarzenie będzie miało miejsce na Gminnych Dożynkach w Kątkach 28 sierpnia br. OSP Marcinowice, należąca do KRSG, wzbogaci się o nowy wóz bojowy  Mercedes Benz Atego 1429 AF, typ GBA 2,5/16. W czerwcu br. OSP Marcinowice ogłosiła przetarg i wyłoniła dostawcę samochodu. Wartość samochodu opiewa na kwotę ok. 590 tys. zł. Jak podkreśla wójt gminy Jerzy Guzik - pozyskanie środków na zakup nowego samochodu nie było takie proste. Kilkadziesiąt wykonanych telefonów oraz wiele wizyt w urzędach doprowadziło do tego, że udało nam się planowany samochód zakupić a dwuletnie starania zakończyły się wielkim sukcesem.

Dzięki przychylności i hojności władz samorządowych i związkowych pozyskaliśmy środki zewnętrzne na zakup samochodu w wysokości 430 tys. zł. Szczególne  podziękowanie składam mojemu koledze i przyjacielowi prezesowi Zarządu Wojewódzkiego PSL Tadeuszowi Drabowi za zaangażowanie i pomoc w pozyskiwaniu środków

Więcej: Samochód Strażacki dla OSP Marcinowice

 

Zakończenie robót oświetleniowych w Szczepanowie

W ubiegłym tygodniu zakończono pracę oświetleniowe w Szczepanowie. Oświetlenie drogi do cmentarza w kierunku Goli Świdnickiej zostało wykonane już dużo wcześniej, natomiast od ubiegłego piątku oświetlony jest również odcinek drogi krajowej nr 35 między przystankami autobusowymi. To bardzo istotne ponieważ dojście do przystanków jest bardzo niebezpieczne ze względu na brak chodników, a oświetlenie w znacznym stopniu zwiększy bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

To jeszcze nie koniec prac w Szczepanowie. W ubiegłym tygodniu firma rozpoczęła pracę przy budowie chodnika do cmentarza. Droga ta jest również bardzo niebezpieczna ze względu na bardzo duży ruch samochodów ciężarowych z pobliskiej kopalni. Wójt gminy- Jerzy Guzik prowadzi rozmowy z Generalną Dyrekcją Budowy Dróg i Autostrad aby w swoim przyszłorocznym budżecie zarezerwowali środki na budowę chodnika w Szczepanowie i w Marcinowicach. Szczepanów jest jedyną miejscowością, która nie ma chodnika przy drodze krajowej a Marcinowice mają tylko częściowo. Obecnie z własnych środków zleciliśmy wykonanie dokumentacji projektowej na budowę chodnika w Marcinowicach wzdłuż drogi krajowej od centrum w kierunku cmentarza z zakończeniem przy zjeździe na osiedle.

Więcej: Zakończenie robót oświetleniowych w Szczepanowie

 

PROGRAM ''SPRAWNY UCZEŃ''

Urząd Gminy w Marcinowicach w nawiązaniu do pisma Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty we Wrocławiu przekazuje informację o programie stypendialnym dla niepełnosprawnych uczniów z Dolnego Śląska  pn. „SPRAWNY UCZEŃ”.

 

Kradzieże

W ostatnim czasie na terenie Gminy Marcinowice grasuje szajka złodziei okradająca gminne gospodarstwa. Kradzieże są niemal identyczne. Łupem rabusiów padają narzędzia, elektronarzędzia, paliwo, kosiarki. Skala problemu jest bardzo duża. Do nas zgłaszają się głównie ci, którzy padli ofiarami złodziei - mówi Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik.
Wójt gminy wyznaczył nagrodę w wysokości 2 tys. zł za informacje, które doprowadzą do ujęcia sprawców kradzieży, gwarantujemy pełną anonimowość. Informacje można przekazywać telefonicznie, dzwoniąc na Komisariat Policji w Marcinowicach: 74 85 85 170 lub do Wójta Gminy Marcinowice: 74 85 85 226.

 

X SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE
w dniu 01 sierpnia 2011 r.  o godz. 13:00
w siedzibie Urzędu Gminy
przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
X  SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Więcej: X SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Kolejna promesa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Kolejną promesę przeznaczoną na usuwanie skutków klęsk żywiołowych odebrał Wójt Gminy Jerzy Guzik 20 lipca br. Promesa opiewa na kwotę 646.000,00 zł i w całości będzie przeznaczona na naprawę dróg zniszczonych po ubiegłorocznych powodziach. Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zgłoszono pięć zadania, które wymagają pilnej realizacji. Pozyskane środki pozwolą wykonać przynajmniej część z nich. Łącznie w tym roku otrzymano środki w kwocie 1.146.000,00 zł.

 

Realizowane inwestycje na terenie Gminy Marcinowice

Okres wakacyjny to czas realizacji wielu inwestycji na terenie naszej gminy. Obecnie prowadzone są dwa zadania powodziowe polegające na odbudowie i modernizacji dróg zniszczonych po ubiegłorocznych powodziach w Sadach i Wirach. Ogłoszony jest przetargu na odbudowę kolejnej drogi powodziowej w Chwałkowie.
Rozpoczęła się jedna z większych tegorocznych inwestycji na terenie gminy Marcinowice tj. budowa świetlicy w Chwałkowie.
Ogłoszony jest również przetarg na zakup samochodu strażackiego.

Więcej: Realizowane inwestycje na terenie Gminy Marcinowice

 

Stypendia Szkolene 2011

86 uczniów uczęszczających do szkół na terenie gminy Marcinowice 18 lipca br. odebrało gratulacje i stypendia ufundowane przez Wójta i Radę Gminy Marcinowice. Stypendia za osiągnięcia naukowe otrzymało 37 uczniów, sportowe 31, artystyczne 8 oraz 10 uczniów, których nagrodzono za osiągnięcia w kilku dziedzinach jednocześnie. W tym roku na ten cel Wójt Gminy Marcinowice przeznaczył kwotę ponad 22 tys. zł. Wójt Jerzy Guzik złożył uczniom gratulacje i życzył dalszych sukcesów. Rodzicom i nauczycielom podziękował za trud włożony w wychowanie i edukację oraz wszystkim zebranym życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

 

Więcej: Stypendia Szkolene 2011

 

Budowa świetlicy w Chwałkowie

Jedna z większych tegorocznych inwestycji- budowa świetlicy w Chwałkowie rozpoczęła.
Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik 05 lipca br. podpisał umowę z Zakładem Ogólnobudowlanym TRANSPORT -Arkadiusz Broński na budowę świetlicy wraz z placem zabaw w miejscowości Chwałków. Wartość inwestycji wynosi 700.696,92 zł i realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – „Odnowa i rozwój wsi”. Kwota dofinansowania wyniesie ok. 427 tys. zł. Zakończenie inwestycji planuje się w czerwcu 2012r.  Cały projekt zakłada budowę świetlicy z zapleczem kuchennym, sanitariatami i pomieszczeniem gospodarczo –technicznym wraz z wyposażeniem. Budynek zlokalizowany jest na dużej działce, która będzie ogrodzona i oświetlona. Przewiduje się również budowę parkingu i drogi wewnętrznej, obsadzenie terenu krzewami ozdobnymi. Za świetlicą znajdować się będzie plac zabaw. W rezultacie mieszkańcy Chwałkowa będą mieli świetlicę na miarę dzisiejszych czasów.

Więcej: Budowa świetlicy w Chwałkowie

 

Strona 124 z 145

Przyjęcia interesantów

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń przyjmuje interesantów
w sprawach skarg i wniosków
w każdą środę
w godzinach od 8:00 do 15.00.
Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 74/85 85 226.

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice