poniedziałek, 21 stycznia 2019r.
   
Czcionka
image image image image
Jak zagospodarować budynek po byłej szkole podstawowej w Wirach?? [ANKIETA] Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach funkcjonowała do dnia 31 sierpnia 2018 r. Od tego czasu trzykondygnacyjny budynek po byłej szkole należący do Gminy Marcinowice stoi pusty.

Uwaga Rolnicy - Zmiana w podatku akcyzowym UWAGA ROLNICY – ZMIANA W PODATKU AKCYZOWYM!
Most w Wirkach po odbiorze W piątek 14 grudnia 2018 r. odebrane zostało następne zrealizowane na terenie gminy Marcinowice zadanie.
Zmiana godzin pracy urzędu - informacja Od dnia 7 stycznia 2019 r. zmiana godzin pracy Urzędu Gminy Marcinowice
 
NEWS:

I Ślężańskie Forum Kobiet

Aktywne  kobiety z terenu 7 gmin „Ślężańskich” spotkały się 20 marca br. w Ostroszowicach ( gm. Dzierżoniów) na I Ślężańskim  Forum Kobiet. W spotkaniu wzięła również udział reprezentacja naszej gminy z Koła Gospodyń Wiejskich w Kątkach. A oto pełna relacja ze spotkania na stronie Gminy Dzierżoniów (kliknij tutaj)

 

 

Więcej: I Ślężańskie Forum Kobiet

 

Sesja Rady Gminy z udziałem Gimnazjalistów

W dniu 09 marca 2012r. młodzież z naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyła w roli obserwatora w sesji Rady Gminy Marcinowice Została na nią zaproszona przez Wójta Gminy  Jerzego Guzika. Przedmiotem obrad było kilkanaście uchwał m.in. w sprawie taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.  Uczniowie naszej szkoły z dużym zainteresowaniem obserwowali obrady, a nawet brali w nich udział, odpowiadając na zadawane przez Pana Wójta pytania. To była dla młodych ludzi niecodzienna lekcja wiedzy o samorządzie. Przedmiotem obrad na sesji była również uchwał na temat ochrony zwierząt. Korzystając z okazji Pani Radna Bożena Lema przedstawiła artykuł, którego tematem była pomoc jaką udzielili uczniowie Gimnazjum schronisku dla zwierząt w Dobrocinie. Może w przyszłości niektórzy z nich zasiądą jako radni i będą decydować o sprawach naszej gminy.

Więcej: Sesja Rady Gminy z udziałem Gimnazjalistów

 

Kolejne pieniądze dla Gminy Marcinowice i Powiatu Świdnickiego

W piątek 16 marca br. w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik już  po raz kolejny odbierał promesę na odbudowę zniszczeń powstałych w wyniku powodzi. W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych dokument wręczył podsekretarz stanu Stanisław Rakoczy. Kolejna rządowa pomoc to kwota 1, 6 mln. zł. Zostanie ona wykorzystana na odbudowę dróg  gminnych w kilku miejscowościach, które ucierpiały w wyniku powodzi w 2010 r. W chwili obecnej trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji przetargowej. W najbliższym tygodniu zostaną ogłoszone przetargi na wykonanie wytypowanych inwestycji.  Środki muszą być wykorzystane do końca br. Koszty inwestycji w 100% zostaną pokryte z dotacji. Powiat Świdnicki otrzymał m.in. środki na remont trzech dróg powiatowych na terenie Gminy Marcinowice, na których realizacje wkrótce zostaną ogłoszone przetargi.

Więcej: Kolejne pieniądze dla Gminy Marcinowice i Powiatu Świdnickiego

 

Świetlica wiejska w Chwałkowie

Kolejny sezon inwestycyjny na terenie Gminy Marcinowice rozpoczęty. Na czas okresu zimowego zatrzymane zostały prace przy budowie świetlicy w Chwałkowie. W chwili obecnej kontynuowane są prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz budynku. W ubiegłym roku zamknięto stan surowy  świetlicy. Obiekt został zadaszony dachem dwuspadowym pokrytym dachówką ceramiczną. Wstawiono okna i drzwi. Zamontowano rolety antywłamaniowe. Wybudowany obiekt jednokondygnacyjny posiada powierzchnie użytkową ponad 148 m2, na którą składa się duża sala główna, zaplecze kuchenne, sanitariaty i pomieszczenia gospodarcze. W niedługim czasie rozpoczną się prace przy zagospodarowaniu terenu. Projekt zagospodarowania tereny przewiduje nasadzenia roślin ozdobnych na tarasach ziemnych na tyłach budynku, jak również wokoło obiektu.

Więcej: Świetlica wiejska w Chwałkowie

 

XIX SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE
w dniu 09 marca 2012 r.  o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Gminy
przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
XIX  SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

Więcej: XIX SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Kolejna umowa na budowę sieci kanalizacyjnej podpisana.

Priorytetowym zadaniem Wójt Gminy Marcinowice Jerzego Guzika na rok 2012 i kolejne lata jest kontynuacja budowy sieci kanalizacji sanitarnej. Niespełna rok trwała kanalizacja Zebrzydowa. Realizację zadania jako inwestorowi Gmina Marcinowice powierzyła swojej spółka - Zakładowi Usług Wodnych i Komunalnych sp. z o.o. w Strzelcach. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD Sp. z o.o.  Na realizacje zadania inwestor otrzymał pożyczkę w kwocie ponad 1 600 tys. zł oraz dotację w kwocie ponad 800 tys. zł.  Całkowity koszt zadania to kwota 5 050 tys. zł., a długość wybudowanej kanalizacji sanitarnej ponad 10 tys. mb. W grudniu ubiegłego roku został ogłoszony przetarg na kolejny etap budowa rurociągu przesyłowego z Marcinowic do Szczepanowa oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej w całej miejscowości Szczepanów. W dniu 23 stycznia br. w  obecności Wójta Gminy została podpisana umowa z wykonawcą.

Więcej: Kolejna umowa na budowę sieci kanalizacyjnej podpisana.

 

Gmina przejęła pałac

Choć budynek pałacu w Chwałkowie jest w złym stanie technicznym i wymaga poważnych remontów Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik podpisał w listopadzie ubiegłego roku akt notarialny na mocy, którego Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała Gminie Marcinowice piękny zabytkowy pałac w Chwałkowie wraz z parkiem przypałacowym. To jest kontynuacja działań jakie w ubiegłym roku rozpoczął Wójt Gminy, aby mieszkańcy Gminy Marcinowice, którzy byli pracownikami Państwowych Gospodarstw Rolnych pozostali i dalej mogli pracować, uczyć się i mieszkać na terenie Gminy Marcinowice. Pierwsze decyzje jakie podjął Wójt Jerzy Guzik to przejęcie 2 lokali mieszkalnych.

Więcej: Gmina przejęła pałac

 

Jasełka w Mysłakowie

Pięknie scenografia towarzyszyła występom dzieci przedstawiającym jasełka w Mysłakowie. Dzieci zrobiły nie lada niespodziankę swoim Babciom i Dziadkom  oraz wszystkim zgromadzonym prezentując swój talent artystyczny.  Wśród zaproszonych gości byli  Ks. Proboszcz Tadeusz Karasiewicz, Wójt Gminy Jerzy Guzik, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Grabowski, Sekretarz Jadwiga Ziarnowska. Pięknie przygotowana scena, dobrane rekwizyty oraz ruchoma kurtyna zrobiły  na tłumnie zebranej publiczności ogromne wrażenie, za co młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa, a Rada Sołecka  zadbała o słodkie upominki dla każdego uczestnika jasełek.

Więcej: Jasełka w Mysłakowie

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca

Konkurs nr V/2011 Zarząd Województwa Dolnośląskiego za pośrednictwem Stowarzyszania „Ślężanie - Lokalna Grupa Działania” - informuje o możliwości składania za pośrednictwem  LGD – ŚLĘŻANIE wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 – „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem  Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013, na  operacje:
1.    Które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi, tzw. ”Małych projektów”
Limit dostępnych środków – 155 732,19

Więcej: Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca

 

Spotkanie opłatkowe w Klecinie

Jak co roku w sobotni wieczór 14 stycznia br.  zebrali się w swojej świetlicy mieszkańcy Klecina, aby wspólnie połamać się opłatkiem i z uśmiechem na ustach zaśpiewać kolędy. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Jerzy Guzik oraz Przewodniczący Rady Zdzisław Grabowski. Nie zabrakło również  Księdza Proboszcza Mariana Lewandowskiego, który intonował kolejne kolędy i zachęcał wszystkich do wspólnego śpiewania. Choć za oknami było zimno, w świetlicy panowała gorąca świąteczna atmosfera.

 

Strona 123 z 148

Przyjęcia interesantów

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń przyjmuje interesantów
w sprawach skarg i wniosków
w każdy wtorek
w godzinach od 12:00 do 17:00.
Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 74/85 85 226.

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice