poniedziałek, 23 października 2017r.
   
Czcionka
image image image image
Jagoda odebrała główną nagrodę Jagoda Padjasek - laureatka konkursu plastyczno-literackiego "Na skrzydłach przyjaźni" – odebrała główną nagrodę.
Trwają prace remontowe w kościołach W październiku 2016 r. zabytkowe kościoły w gminie Marcinowice otrzymały ponad 1,4 mln zł dofinansowania z Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020.
Uroczyste otwarcie "Zielonego zakątka" W dniu 4 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyła się uroczystość otwarcia szkolnego ogródka dydaktycznego „Zielony zakątek”.
VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA Szkoła Podstawowa w Strzelcach i w Marcinowicach włączyła się akcję o zasięgu światowym. 29 września obchodzono VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Młodsi sprawdzali, jak starsi tabliczkę mnożenia znają.
NEWS:

INFORMACJA O SYTUACJI NA TERENIE GMINY MARCINOWICE Z DNIA 23-24 CZERWCA 2009R.

W dniu 23 czerwca br. na terenie Gminy Marcinowice w godzinach południowych wskutek nadmiernych opadów atmosferycznych nastąpiło znaczne podniesienie stanu wód w rzekach Czarna Woda, Wieprzówka, potok Sadowa, oraz  duży spływ wód powierzchniowych ze wzniesień i okolicznych pól. Ok. godz.11:30  Wójt zwołał Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Wójt Gminy Marcinowice podjął działania odnośnie zapewnienia transportu piasku i wydawania worków dla wsi: Wiry, Kątki, Chwałków, Zebrzydów, Szczepanów, Strzelce. Od godziny 14:00  Wójt Gminy zarządzeniem ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe, a o godz. 16:00     alarm przeciwpowodziowy. Od godz. 15:30 uruchomiono w Urzędzie Gminy dyżur całodobowy.

Więcej: INFORMACJA O SYTUACJI NA TERENIE GMINY MARCINOWICE Z DNIA 23-24 CZERWCA 2009R.

 

Kampania - Zachowaj Trzeźwy Umysł

Już  po raz piąty braliśmy udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. Jest ona bardzo dobrą okazją do promowania zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego. Szansą dla uczniów, którzy mogą brać udział w różnorodnych konkursach organizowanych w szkole i świetlicach wiejskich. Koordynatorem Kampanii jest p. Elżbieta Janik pedagog Zespołu Szkół w Marcinowicach. W realizację zadań Kampanii włączali się nauczyciele i wychowawcy. To dzięki ich zaangażowaniu odbyły się ogniska, rajdy rowerowe, której organizatorem był Pan Przemysław Malczyk – nauczyciel WF       w Szkole Podstawowej Marcinowice, turniej zagadek, gier stolikowych, biegi przełajowe i wiele innych imprez aktywnie zagospodarowujących czas wolny dzieci.

Więcej: Kampania - Zachowaj Trzeźwy Umysł

 

Powołanie Zastępcy Wójta Gminy


W dnia 10  czerwca br. Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik powołał Panią Jadwigę Ziarnowską na stanowisko Zastępcy Wójta Gminy Marcinowice. Pani Jadwiga Ziarnowska w Urzędzie Gminy pracuje od 2002 roku, a jako sekretarz od października 2005 r. Stanowisko Zastępcy Wójta będzie sprawowała w niepełnym wymiarze czasu pracy, jednocześnie pełniąc funkcję Sekretarza Gminy Marcinowice.

 

 

PUNKT KONSULTACYJNY


PUNKT KONSULTACYJNY
DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I  WSPÓŁUZALEŻNIONYCH,
EKSPERYMENTUJĄCYMI Z ŚRODKAMI PSYCHOAKTYWNYMI
ORAZ DOŚWIADCZAJĄCYMI PRZEMOCY DOMOWEJ
W GMINIE MARCINOWICE.


Informujemy, że z dniem 08 czerwca 2009r.  rozpoczął  działalność  Punkt Konsultacyjny, który mieści się w Ośrodku Zdrowia w Marcinowicach / wejście od gabinetu rehabilitacyjnego / w każdy poniedziałek miesiąca  w godzinach od 16,00 do 19,00.Pierwszym celem działania Punktu Konsultacyjnego jest diagnozowanie osób z problemem alkoholowym, motywowanie ich do podjęcia terapii w placówkach ambulatoryjnych (Poradnie Dla Osób Uzależnionych) lub stacjonarnych (np. Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze), oraz udzielanie wsparcia i pomocy terapeutycznej osobom utrzymującym abstynencję po ukończonej terapii.

Więcej: PUNKT KONSULTACYJNY

 

103 LATA

Dokładnie 103 lata temu – 5 czerwca 1906 roku w Józefówce - urodziła się najstarsza mieszkanka Wirek  - Pani Aniela Fiołek.
Z okazji tego pięknego Jubileuszu Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik, Przewodnicząca Rady Gminy Janina Kuta, Sekretarz Jadwiga Ziarnowska oraz Sołtys wsi Wirki Teresa Michalak złożyli Szanownej Jubilatce, w imieniu władz samorządowych i lokalnej społeczności, najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha, dużo radości i spokoju na kolejne lata. Do Wirek Pani Aniela przyjechała w 1967 roku gdzie wraz z mężem Tomaszem prowadziła gospodarstwo rolne. Spotkanie w rodzinnym gronie, przy urodzinowym torcie i kawie, było chwilą na wspomnienia i refleksje.  Jubilatka jest najstarszym mieszkańcem Gminy Marcinowice. Pani Aniela pożegnała gości z uśmiechem życząc szczęśliwej podróży.

Więcej: 103 LATA

 

Stowarzyszenie krzewienia trzeźwości w rodzinie

Niewiele osób wierzyło, że uda się zrealizować to przedsięwzięcie. Otóż powstało Stowarzyszenie Krzewienia Trzeźwości w Rodzinie  „Jasny horyzont” w Marcinowicach, które wzięło sobie za cel działania popularyzację trzeźwości w rodzinie przede wszystkim a także pomoc osobom uzależnionym w znalezieniu właściwego celu w życiu i wskazanie tego „jasnego horyzontu”. Do działalności niezbędna jest siedziba i to stanowiło poważny problem. Nie na długo jednak bo przychylny przedsięwzięciu Wójt Gminy, Jerzy Guzik, wskazał miejsce w piwnicach ośrodka zdrowia w Marcinowicach. Przydzielił ekipę remontową oraz wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Marcinowicach środki finansowe na remont pomieszczeń. Efekt końcowy przerósł oczekiwania. Klub wygląda okazale i zachęca do odwiedzin przyjaznymi pomieszczeniami.

Więcej: Stowarzyszenie krzewienia trzeźwości w rodzinie

 

ZŁOTE GODY

Przebaczenie i dużo miłości to dewiza na wspólne życie Państwa Janiny i Józefa Mikołajczyków z Zebrzydowa, którzy razem przeżyli już 62 lata.Dziewięć par, a wśród nich trzy pary z Gminy Marcinowice 23 maja w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy otrzymało medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Razem z Państwem Mikołajczyk swój złoty jubileusz 50 –lecia  obchodzili Państwo Waleria i Tomasz Faluta z Wir oraz Anna i Zygmunt Schienke z Zebrzydowa.

 

Więcej: ZŁOTE GODY

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Już wkrótce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W wyborach zarządzonych na dzień 07 czerwca br. głosowanie odbywać się będzie w godzinach od  8.00  -22.00. W  dniu 21 maja br. w Urzędzie Gminy odbyło się szkolenie członków Obwodowych Komisji Wyborczych. Mieszkańcy Gminy Marcinowice będą mogli oddać swój głos w następujących lokalach wyborczych: w Marcinowicach: mieszkańcy Marcinowic, Gruszewa; w Szczepanowie: mieszkańcy Szczepanowa, Klecina, Kraskowa, Goli Świdnickiej, Strzelc, Tworzyjanowa; w Chwałkowie:mieszkańcy Chwałkowa; w Białej: mieszkańcy Białej; w Wirach: mieszkańcy Wir, Wirek, Tąpadłej, Kątek; w Mysłakowie: mieszkańcy Mysłakowa, Zebrzydowa, Sadów; w Śmiałowicach: mieszkańcy Śmiałowic, Stefanowic.

 

Szkolenie OSP

Od 8 maja 2009r. w Gminie Marcinowice trwa  szkolenie podstawowe strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Marcinowicach, Mysłakowie, Strzelcach, Tworzyjanowie, Zebrzydowie. Uczestnikami są kandydaci na strażaków ( dotychczasowo działacze  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych)  oraz strażacy, którzy  nie posiadali takiego wyszkolenia. Szkolenie podstawowe poprzedził kurs BHP, który był wstępem do szkolenia podstawowego. Wszyscy uczestnicy przeszli badania lekarskie i zostali ubezpieczeni. Wykładowcami kursu są funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy

Więcej: Szkolenie OSP

 

Kościół w Mysłakowie wpisany do rejestru zabytków

Już wszystkie kościoły znajdujące się na terenie Gminy Marcinowice znalazły się w rejestrze zabytków. Dzięki zaangażowaniu proboszcza Parafii Mysłaków ks.Tadeusza Karasiewicza oraz Wójta Gminy Marcinowice po kilku miesiącach oczekiwania kościół parafialny pw. Św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Mysłakowie został wpisany do rejestru zabytków. Kościół wybudowano w 1855r., w stylu neoromańskim, dzięki staraniom proboszcza Aloisa Pratscha. Usytuowany jest na miejscu starszej świątyni, datowanej na XIII w.  Choć jest to jeden z najmłodszych kościołów, to jak większość zabytków wymaga remontu. Najpilniejsze prace jakie trzeba wykonać to zmiana pokrycia dachowego.

Więcej: Kościół w Mysłakowie wpisany do rejestru zabytków

 

Strona 113 z 117

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory uzupełniające i referendum 2016

Banery


Gmina Marcinowice