poniedziałek, 19 marca 2018r.
   
Czcionka
image image image image
"Nawzajem sobie potrzebni" Szkoły z terenu gminy Marcinowice przystąpiły do programu „Nawzajem sobie potrzebni” w ramach Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia się, którego członkiem jest gmina Marcinowice.
 
Szlachetna akcja Wójt Gminy Marcinowice objął honorowym patronatem charytatywną akcję „KAZBEK 2018” zimowego wejścia na górę Gruzji.
Remontują zabytki Projekt partnerski, którego liderem jest Parafia pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach oraz jej proboszcz ks. Marcin Czchowski trwa.
Anastazja zDolna Ślązaczka z Marcinowic Ogromnym sukcesem może pochwalić się Anastazja Lato uczennica klasy drugiej oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej w Marcinowicach. Znalazła się wśród 25 najlepszych znawców języka polskiego na Dolnym Śląsku.
 
NEWS:

Góralskie opowieści w marcinowickim gimnazjum

Już po raz siódmy w marcinowickim gimnazjum im. K. Przerwy- Tetmajera odbył się konkurs „Kaziukowe Gadanie”, organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Bibliotekę Zespołu szkół w Marcinowicach,  w którym wzięli udział gimnazjaliści z powiatu świdnickiemu. Laureatami zostali: I miejsce-  Izabela Piecyk z Gimnazjum w Lutomi, II -Katarzyna Gruba z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Jury postanowiło też przyznać dwa trzecie miejsca, które zdobyły: Kamila Cyniak z Gimnazjum w Pszenne oraz reprezentantka gospodarzy - Gabriela Leśniańska.  W tym roku gimnazjaliści zmierzyli się z trudną w interpretacji prozą patrona szkoły. Zebrani mogli usłyszeć opowieści o zbójnikach, tęsknocie za górami, za wolnością…
Przesłuchaniom towarzyszyła muzyka w wykonaniu uczniów gimnazjum w Marcinowicach Karola i Marzeny . Nagrody ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Marcinowicach, Bank Spółdzielczy w Marcinowicach oraz dyrektor Zespołu Szkół w Marcinowicach, a przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty – pani B. Lema poczęstowała uczestników słodyczami. Dziękujemy uczestnikom, ich opiekunom i zapraszamy za rok. 

Więcej: Góralskie opowieści w marcinowickim gimnazjum

 

Nasi gimnazjaliści w ''Arsenale Pamięci''

23 marca okazał się szczęśliwym dniem dla uczniów Publicznego Gimnazjum im. K. Przerwy-Tetmajera w Marcinowicach. Uczniowie naszej szkoły po zaciętej walce na ułamki punktów zdobyli 3 miejsce w patriotycznym konkursie „Arsenał Pamięci” zorganizowanym przez świdnicki Hufiec ZHP.
Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swą wiedzę dotyczącą rówieśników z czasów II wojny światowej w niebanalny sposób przeprowadzonych konkurencjach – krzyżówkach, słuchowiskach… Nasi uczniowie otrzymali nagrody od organizatorów konkursu oraz specjalne wydawnictwa naukowe ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkół w Marcinowicach pana Kazimierza Misia Drużynę w składzie: Anna Białas, Magdalena Moczurad i Sebastian Konstanty przygotował do konkursu J. Gaik.

Więcej: Nasi gimnazjaliści w ''Arsenale Pamięci''

 

Młodzież Zapobiega Pożarom

Pod tym  hasłem  w dniu 24 marca 20011r. w jednostce OSP w Świdnicy  odbyły się  eliminacje  Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Cel turnieju to  popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się  sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą.
Ponownie pierwsze miejsce w  grupie gimnazjalistów zdobył Sebastian Konstanty z Gimnazjum w Marcinowicach ( MDP Zebrzydów ). Jego opiekunem jest  pan  Władysław Bielecki nauczyciel z tegoż  Gimnazjum.. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Świdnickiego oraz  Gminy Powiatu Świdnickiego.
Sebastian będzie reprezentował Powiat Świdnicki w eliminacjach Wojewódzkich. Życzymy Sebastianowi dalszych sukcesów w kolejnych etapach Turnieju

Więcej: Młodzież Zapobiega Pożarom

 

Z wizytą w Szkole Podstawowej w Strzelcach

Radni Gminy Marcinowice oraz Sołtysi 18 marca br. zwizytowali Szkołę Podstawową w Strzelcach. Zaproszeni goście wzięli udział w dwóch  pokazowych lekcjach. Pierwsze zajęcia odbyły się w pracowni przyrodniczej, drugie w pracowni językowej.
Szkoła Podstawowa w Strzelcach może poszczycić się pracownią przyrodniczą z najnowocześniejszą technologią multimedialną z komputerami, tablicą interaktywną, wizualizerem, oraz pomocami dydaktycznymi umożliwiającymi przeprowadzanie doświadczeń i eksperymentów. Dzięki temu w bardzo atrakcyjny sposób prowadzone są zajęcia. W ramach Projektu POKL 9.1.2. „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji”, jaki realizuje strzelecka placówka, dzieci uczestniczą w urozmaiconych zajęciach pozalekcyjnych, tj.”E-mailik” czy „Eko-Strzelczyk” i uczą się poprzez doświadczenia własne.

Więcej: Z wizytą w Szkole Podstawowej w Strzelcach

 

Ponad milion złotych dla Gminy Marcinowice ze środków UE

W dniu 21.03.2011r. Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik wraz ze Skarbnik Gminy Marcinowice Ireną Wygodą podpisali umowy na realizację trzech projektów tj.: „Przekształcenie gminnego obiektu sportowej rekreacji dziecięcej i młodzieżowej na publiczny plac zabaw w raz ze świetlicą w Chwałkowie” (dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych, tj. 494 619 zł), „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Mysłakowie” – (dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych,  tj. 460 813 zł) oraz „Budowa oświetlenia ulicznego w miejscowościach Marcinowice (Etap I) i Szczepanów” – (dofinansowanie w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych, tj. 156 214 zł).
1 111 646 złotych – to kwota dotacji przyznanych dla Gminy Marcinowice na projekty realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 „Odnowa i rozwój wsi”.

Więcej: Ponad milion złotych dla Gminy Marcinowice ze środków UE

 

Konkurs Plastyczny

Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z terenu województwa dolnośląskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Bocian i jego sąsiedzi”. Termin nadsyłania prac upływa 30.04.2011r. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Radosne odkrywanie matematyki i przyrody

Niezwykłe zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Marcinowicach miały miejsce 12 marca w Explora Parku w Wałbrzychu. Interaktywne zabawki, modele, konstrukcje, animacje i wiele innych atrakcji wprowadziły dzieci w świat nauk matematyczno – przyrodniczych. Poprzez ciekawe doświadczenia i prezentacje uczniowie edukacji wczesnoszkolnej badali, dociekali i szukali odpowiedzi na liczne pytania.
Lekcja w Parku Nauki i Techniki Explora Park jest częścią projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkoły podstawowej",  którego realizacja rozpoczęła się w Szkole Podstawowej w Marcinowicach. W ramach projektu odbędzie się szereg zajęć skierowanych na indywidualny rozwój dziecka:

Więcej: Radosne odkrywanie matematyki i przyrody

 

Uwaga mieszkańcy gminy Marcinowice, uwaga Kierowcy

W związku z trwającymi pracami kanalizacyjnymi na ul. Tuwima w Marcinowicach w najbliższym okresie tj. po 20.03.2011r. planowana jest zmiana organizacji ruchu drogowego.
Ulica Tuwima będzie zamknięta dla pojazdów wielkogabarytowych o rzeczywistej masie całkowitej przekraczającej 2,5 t. Objazd dla tych pojazdów będzie kierowany przez Szczepanów – Gola Świdnicka lub Pszenno – Wilków - Gruszów. Pojazdy nie przekraczające 2,5t będą korzystały z ulic: Tuwima i Kwiatowej, na których będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. W krótkim czasie ruch jednokierunkowy obowiązywać będzie również na ulicy Spółdzielczej.
Zmiana organizacji ruchu jest niezbędna i wymagana ze względów bezpieczeństwa oraz konieczności wykonania przecisku pod drogą krajową. Utrudnienia w ruchu potrwają ok dwóch tygodni. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Rusza selektywna zbiórka

Gmina Marcinowice planuje przystąpić od 01.04.2011r. do selektywnej zbiórki odpadów. Na terenie całej gminy zostanie rozmieszczonych ok. 40 szt. gniazd (po jednym pojemniku na stłuczkę szklaną i  PET-a o pojemności 1500 l). Ponadto dwukrotnie w ciągu roku organizowana będzie zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD bezpośrednio z gospodarstw domowych. O terminach zbiórek i lokalizacji gniazd poinformujemy mieszkańców gminy Marcinowice po podpisaniu umowy z odbiorcą tych odpadów.

 

Pierwszy Orlik w gminie

Już w tym roku ruszy budowa kompleksu boisk sportowych w miejscowości Wirki w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.
Projekt obejmuje budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w skład którego wchodzą: boisko piłkarskie o wymiarach 30m x 62m, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19,1m x 32,1m oraz budynek sanitarno-szatniowy o powierzchni użytkowej ok 60 m2.
Boisko będzie ogrodzone i oświetlone. Obiekt będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców bezpłatnie. Szacunkowy koszt tego przedsięwzięcia sięga 1 mln 50 tys. zł. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków samorządu wojewódzkiego w kwocie ok  333 000,00 zł oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie do 500 000,00 zł. Pozostałą kwotę pokryje gmina. Już jesienią br. będziemy mogli korzystać z nowego obiektu.
 

Strona 107 z 125

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

BanerySTRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice