poniedziałek, 31 sierpnia 2015r.
   
Czcionka
image image image image
Dożynki pełne atrakcji Mnóstwo gości, wielu wystawców, ogrom atrakcji, a przede wszystkim wspaniała zabawa – tak można podsumować tegoroczne Święto Plonów, które odbyło się 23 sierpnia w Mysłakowie.
Aktywnie działasz na wsi? Zgłoś się do konkursu Najlepsze działania przedsiębiorcze i społeczne na obszarach wiejskich można już dziś zgłaszać do XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces”.
Prezentujemy starostę dożynek Starostą tegorocznych dożynek będzie mieszkaniec Wir Stanisław Winiarz. Poznajcie go.
Poznajcie starościnę dożynek Małgorzata Bech, rodowita  mieszkanka gminy Marcinowice, będzie pełnić zaszczytną funkcję starościny tegorocznych dożynek. Poznajmy ją bliżej.
 
NEWS:

Dożynki pełne atrakcji

Mnóstwo gości, wielu wystawców, ogrom atrakcji, a przede wszystkim wspaniała zabawa – tak można podsumować tegoroczne Święto Plonów, które odbyło się 23 sierpnia w Mysłakowie.


 

Więcej: Dożynki pełne atrakcji

 

Informacja odnośnie wystąpienia warunków suszy

UWAGA  ROLNICY  !

Informacja  odnośnie wystąpienia warunków suszy

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (3064 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla następujących upraw: kukurydzy na ziarno i kiszonkę, ziemniaka, buraka cukrowego, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, krzewów i drzew owocowych oraz roślin strączkowych.

W Gminie Marcinowice aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą odnotowano od dnia 21 czerwca do 20 sierpnia 2015r. Stwierdzono zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej w następujących kategoriach gleby:

w kategorii gleby I następujące gatunki roślin:

-ziemniaki, chmiel, krzewy owocowe, rośliny strączkowe

w kategorii gleby II następujące gatunki roślin:

-kukurydza na kiszonkę, ziemniaki, krzewy owocowe, rośliny strączkowe

w kategorii gleby III następujące gatunki roślin:

- ziemniaki, krzewy owocowe.

Więcej: Informacja odnośnie wystąpienia warunków suszy

 

Aktywnie działasz na wsi? Zgłoś się do konkursu

Najlepsze działania przedsiębiorcze i społeczne na obszarach wiejskich można już dziś zgłaszać do XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces”, który organizuje Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.


Więcej: Aktywnie działasz na wsi? Zgłoś się do konkursu

 

Prezentujemy starostę dożynek

Starostą tegorocznych dożynek będzie mieszkaniec Wir Stanisław Winiarz. Poznajcie go.

Więcej: Prezentujemy starostę dożynek

 

Poznajcie starościnę dożynek

Małgorzata Bech, rodowita  mieszkanka gminy Marcinowice, będzie pełnić zaszczytną funkcję starościny tegorocznych dożynek. Poznajmy ją bliżej.


Więcej: Poznajcie starościnę dożynek

 

Zakaz wstępu do lasu

ZAKAZ WSTĘPU DO LASU

Decyzją nr 3/2015 ( w załączniku)  Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica wprowadza z dniem 10.08.2015 okresowy ZAKAZ WSTĘPU DO LASU do czasu odwołania.

Decyzja ta podyktowana jest dużym zagrożeniem pożarowym z powodu długotrwałej suszy i drastycznego długoterminowego obniżenia wilgotności ściółki.

Update: 21.08.2015.

Decyzją nr 4/2015  Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica odwołuje z dniem 20.08.2015 okresowy zakaz wstępu do lasu, wprowadzony

10.08.2015 r. Jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w lesie.

 

Decyzja - zakaz wstępu do lasu

 

Złóż wniosek i odbierz zwrot

UWAGA ROLNICY!

INFORMACJA NA TEMAT TERMINU SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DO OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ W 2015 r.

Drugi termin składania wniosków: od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2015 r. Wypełniony wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z imiennymi fakturami VAT dokumentującymi zakup  oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1.02.2015 r. do 31.07.2015 r. należy przedłożyć w Urzędzie Gminy w Marcinowicach w pok. nr 2 na parterze.

Wnioski dostępne będą u sołtysów wsi, w Urzędzie Gminy Marcinowice (pok. nr 2) oraz na stronie internetowej gminy Marcinowice: www.marcinowice.pl

W załączeniu wzór wniosku.

Wzór wniosku do pobrania

 

Wspólnie stwórzmy Lokalną Strategię Rozwoju

Rozpoczynają się prace nad tworzeniem Lokalnej Strategii Rozwoju dla LGD Ślężanie. W tym celu organizowane są spotkania z mieszkańcami. W Marcinowicach będziemy na ten temat rozmawiać 31 sierpnia.


Więcej: Wspólnie stwórzmy Lokalną Strategię Rozwoju

 

Drugi nabór (dodatkowy) na beneficjentów projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - e-inclusion w Gminie Marcinowice"

Szanowni Państwo,

Wójt Gminy Marcinowice informuje,

że zakończył drugi nabór (dodatkowy) na beneficjentów projektu POIG.08.03.00-02-228/13 pn „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - e-inclusion w Gminie Marcinowice.

W okresie naboru mieszkańcy gminy Marcinowice złożyli w Urzędzie Gminy 34 ważne ankiety weryfikacyjne.

W dniu 5 sierpnia 2015r. komisja kwalifikacyjna wybrała do udziału w projekcie 12 gospodarstw domowych,  którym na podstawie umowy udziału w projekcie zostanie przyznany do użytkowania laptop wraz z dostępem do Internetu. Rodziny zakwalifikowane do udziału w projekcie zostaną o tym fakcie poinformowane listownie.

Planowany termin dostarczenia laptopów i podłączenia Internetu do gospodarstw domowych to trzecia dekada września 2015r.

Wyjaśnień dotyczących naboru beneficjentów do projektu oraz szczegółów uczestnictwa w projekcie udziela Kierownik projektu pani Brygida Małolepsza tel. 609 28 7474.

 

Jak pozyskać tanią pożyczkę dla firmy?

Spotkanie z przedsiębiorcami, podczas którego zaprezentowano im możliwości, jakie daje Inicjatywa JEREMIE, odbyło się w Urzędzie Gminy 12 sierpnia. Zainteresowani tym przedstawiciele gminnego biznesu mieli sporo pytań, ale też wiele pomysłów.

 

Więcej: Jak pozyskać tanią pożyczkę dla firmy?

 

Strona 1 z 69

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Działki w Gminie Marcinowice

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP

Banery