sobota, 28 listopada 2015r.
   
Czcionka
image image image image
Gmina ma pierwszego zagranicznego partnera Akt o wzajemnej współpracy między gminą Marcinowice a gminą Luzany w Republice Czeskiej podpisano uroczyście 24 listopada.
Pracowita sesja Rady Gminy Kolejną w tej kadencji sesję Rady Gminy zaplanowano na 27 listopada.
Kładka w remoncie Trwa remont kładki na rzece w Szczepanowie realizowany m.in. dzięki dotacji pozyskanej w ramach programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi. Przypomnijmy, że most w Szczepanowie wymaga całkowitej przebudowy. Kluczowy jest tutaj jednak najpierw remont kładki.
I Gminny Konkurs Historyczny Po raz pierwszy w naszej Marcinowice obchodzono Narodowe Święto Niepodległości, i to od razu wyjątkowo. Publiczne Gimnazjum w Marcinowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury przygotowały I Gminny Konkurs Historyczny, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Konkurs odbył się 10 listopada.  
NEWS:

Gmina ma pierwszego zagranicznego partnera

Akt o wzajemnej współpracy między gminą Marcinowice a gminą Luzany w Republice Czeskiej podpisano uroczyście 24 listopada. – Droga do tego nie była zbyt długa i nie była zbyt trudna – mówi Władysław Gołębiowski, wójt gminy Marcinowice. – Ale obie strony z radością dążyły do tego, by współpracę nawiązać – dodaje.


 

Więcej: Gmina ma pierwszego zagranicznego partnera

 

Wypowiedzieli się w sprawie Lokalnej Strategii Rozwoju

Mieszkańcy gminy Marcinowice mieli okazję wypowiedzieć się na temat Lokalnej Strategii Rozwoju przygotowywanej przez Lokalną Grupę Działania Ślężanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.


Więcej: Wypowiedzieli się w sprawie Lokalnej Strategii Rozwoju

 

Dzień Pracownika Socjalnego w Gminie Marcinowice

Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich pracowników służb społecznych, które w Polsce obchodzone jest 21 listopada. Z pewnością to odpowiedni  moment na wyróżnienie ich pełnej poświecenia pracy oraz zwrócenie uwagi na rolę i znaczenie ich służby dla społeczeństwa.
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w przeddzień tego święta w sali narad Urzędu Gminy Marcinowice odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Wójt Gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski , Przewodnicząca Rady Gminy Marcinowice Pani Bożena Lema , Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury Pani Anna Cajzner-Michnik, Zastępca Wójta Pan Stanisław Leń oraz Sekretarz Gminy Pani Alicja Synowska złożyli serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Marcinowicach, kierowanego przez Panią Annę Lipkę.

Więcej: Dzień Pracownika Socjalnego w Gminie Marcinowice

 

Nowa Ustawa o Kształtowaniu Ustroju Rolnego

Od 1 stycznia 2016 r. zacznie obowiązywać nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego. Warto zapoznać się z najważniejszymi zmianami, jakie wprowadza.


Więcej: Nowa Ustawa o Kształtowaniu Ustroju Rolnego

 

Pracowita sesja Rady Gminy

Kolejną w tej kadencji sesję Rady Gminy zaplanowano na 27 listopada.


 

Więcej: Pracowita sesja Rady Gminy

 

Kładka w remoncie

Trwa remont kładki na rzece w Szczepanowie realizowany m.in. dzięki dotacji pozyskanej w ramach programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi. Przypomnijmy, że most w Szczepanowie wymaga całkowitej przebudowy. Kluczowy jest tutaj jednak najpierw remont kładki.


Więcej: Kładka w remoncie

 

I Gminny Konkurs Historyczny

Po raz pierwszy w naszej Marcinowice obchodzono Narodowe Święto Niepodległości, i to od razu wyjątkowo. Publiczne Gimnazjum w Marcinowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury przygotowały I Gminny Konkurs Historyczny, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Konkurs odbył się 10 listopada.


 

Więcej: I Gminny Konkurs Historyczny

 

Już w niedzielę spotkania konsultacyjne

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne:

dotyczące prezentacji projektu tworzonej Lokalnej Strategii Rozwoju w obszarze funkcjonowania

Lokalnej Grupy Działania Ślężanie w ramach PROW 2014-2020”

GMINA MARCINOWICE

Więcej: Już w niedzielę spotkania konsultacyjne

 

Złote Gody mieszkańców naszej gminy

Elżbieta i Jan Richtscheidowie, mieszkańcy gminy Marcinowice, świętowali 50-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski wręczył im Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznany przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.


Więcej: Złote Gody mieszkańców naszej gminy

 

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Ta informacja powinna zainteresować wszystkie osoby zwizane ze szkolnictwem. Już od połowy listopada można będzie wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli. Warto, bo już 2 lutego i 31 marca 2016 r. mijają najbliższe terminy składania wniosków na dofinansowanie w ramach akcji "Mobilność edukacyjna", "Partnerstwa strategiczne" z sektora Edukacja szkolna oraz „Wymiany młodzieżowe” z sektora Młodzież.


Więcej: Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

 

Strona 1 z 73

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Działki w Gminie Marcinowice

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP

Banery