piątek, 23 marca 2018r.
   
Czcionka
image image image image
Dwie mieszkanki Gminy Marcinowice pojadą na finał W dniu  20 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyły się eliminacje Powiatowe 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Wyróżnienia w konkursie ogólnopolskim Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.  
"Nawzajem sobie potrzebni" Szkoły z terenu gminy Marcinowice przystąpiły do programu „Nawzajem sobie potrzebni” w ramach Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia się, którego członkiem jest gmina Marcinowice.
 
Szlachetna akcja Wójt Gminy Marcinowice objął honorowym patronatem charytatywną akcję „KAZBEK 2018” zimowego wejścia na górę Gruzji.
NEWS:

XLIII Sesja Rady Gminy Marcinowice

 

Informacja o rekrutacji do przedszkola

PRZYPOMNIENIE

terminy rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach

Szanowni Rodzice !!!

 

W dniu 14 marca 2018r. zakończyło się składanie wniosków o przyjęcie do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach.

Komisja Rekrutacyjna zweryfikowała wnioski o przyjęcie do przedszkola.

Lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych podana zostanie do publicznej wiadomości w dniu 6 kwietnia br. o godz. 9:00. Lista zostanie umieszczona w widocznym miejscu w siedzibie Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach (tablica ogłoszeń na parterze szkoły).

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach zobowiązani są do potwierdzenia, w postaci pisemnego OŚWIADCZENIA, woli przyjęcia kandydata do Publicznego Przedszkola w Marcinowicach na rok szkolny 2018/2019 w terminie od dnia 09 kwietnia 2018r. do dnia 16 kwietnia 2018r. (do godz. 14:30).

OŚWIADCZENIE składa się w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach

(wzór OŚWIADCZENIA do nabycia w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej Gminy Marcinowice(TUTAJ)).

Lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych podana zostanie do publicznej wiadomości w dniu 18 kwietnia br. o godz. 9:00. Lista zostanie umieszczona w widocznym miejscu w siedzibie Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach (tablica ogłoszeń na parterze szkoły).

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA !!!

Więcej: Informacja o rekrutacji do przedszkola

 

Konsultacje społeczne

Wójt Gminy Marcinowice zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu aktualizacji dokumentu „Strategia rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013 -2020”. 
Aktualizowany i konsultowany dokument nosi nazwę „Strategia Aglomeracji Wałbrzyskiej z perspektywą do 2030”.(pobierz)

Przedłożony projekt  strategii odpowiada aktualnemu zasięgowi terytorialnemu Aglomeracji Wałbrzyskiej i obejmuje 22 gminy tj.: Kamienna Góra – miasto, gmina wiejska Kamienna Góra, Lubawka, Nowa Ruda – miasto, gmina wiejska Nowa Ruda, Świebodzice, Boguszów-Gorce, Szczawno-Zdrój, Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów, Walim, Wałbrzych, Jedlina-Zdrój, Stare Bogaczowice, miasto Świdnica, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz, Marcinowice i gmina wiejska Świdnica.

Konsultacje prowadzone będą od dnia 22 marca 2018 r. do dnia 23 kwietnia 2018 r. w formie przyjmowania propozycji, uwag i opinii przekazywanych za pośrednictwem formularza elektronicznego  znajdującego się pod adresem http://strategia2030.badanie.net/

Wypełnione w wersji elektronicznej i wydrukowane formularze można również dostarczyć w formie drukowanej na adres: Urząd Gminy Marcinowice ul. J. Tuwima 2 58-124 Marcinowice (decyduje data wpływu).

Osobą wyznaczoną do kontaktów w sprawie konsultacji społecznych jest Pani Dagmara Gorlowska tel. 74 85 85 226 wew. 35.

 

Do pobrania:

1. Kwestionariusz doc

2. Kwestionariusz pdf

3. „Strategia Aglomeracji Wałbrzyskiej z perspektywą do 2030”.(pobierz)

 

Dwie mieszkanki Gminy Marcinowice pojadą na finał

W dniu  20 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyły się eliminacje Powiatowe 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Więcej: Dwie mieszkanki Gminy Marcinowice pojadą na finał

 

Wyróżnienia w konkursie ogólnopolskim

Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

 

Więcej: Wyróżnienia w konkursie ogólnopolskim

 

Informacja dotycząca możliwości wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór do działania 2.3.4 Ochrona własności przemysłowej Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Działanie przeznaczone jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać profesjonalną pomoc rzecznika patentowego w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji zgłoszeniowej i przeprowadzeniu postępowania dotyczącego ochrony prawa własności przemysłowej (wynalazek, wzór użytkowy, wzór przemysłowy) w trybie krajowym (narodowym), regionalnym lub międzynarodowym.

Wnioski można składać od 6 marca 2018 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www. poir.parp.gov.pl/ochrona-wlasnosci

 

Więcej: Informacja dotycząca możliwości wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

 

„Młodzież zapobiega pożarom” eliminacje gminne

W Marcinowicach rozstrzygnęły się eliminacje gminne 41. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się 15 marca br. w sali narad Urzędu Gminy.


Więcej: „Młodzież zapobiega pożarom” eliminacje gminne

 

Święto sołtysa

W Gminie Marcinowice sołtysi swoje święto obchodzili 12 marca 2018 r. podczas uroczystej narady sołtysów w sali narad urzędu.


 

Więcej: Święto sołtysa

 

Dzień Sołtysa - życzenia

 

 

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE
że w dniu  21 marca 2018 r.  o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
XLIII SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

PORZĄDEK OBRAD SESJI  :

Więcej: ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE

 

Strona 1 z 125

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

BanerySTRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice