środa, 02 września 2015r.
   
Czcionka
image image image image
Turniej piłkarski o Puchar Wójta za nami Sześć drużyn wzięło udział w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Marcinowice, który odbył się 29 sierpnia na orliku w Szczepanowie.
Dożynki pełne atrakcji Mnóstwo gości, wielu wystawców, ogrom atrakcji, a przede wszystkim wspaniała zabawa – tak można podsumować tegoroczne Święto Plonów, które odbyło się 23 sierpnia w Mysłakowie.
Aktywnie działasz na wsi? Zgłoś się do konkursu Najlepsze działania przedsiębiorcze i społeczne na obszarach wiejskich można już dziś zgłaszać do XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces”.
Prezentujemy starostę dożynek Starostą tegorocznych dożynek będzie mieszkaniec Wir Stanisław Winiarz. Poznajcie go.
NEWS:

Turniej piłkarski o Puchar Wójta za nami

Sześć drużyn wzięło udział w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Marcinowice, który odbył się 29 sierpnia na orliku w Szczepanowie.


Więcej: Turniej piłkarski o Puchar Wójta za nami

 

Dożynki pełne atrakcji

Mnóstwo gości, wielu wystawców, ogrom atrakcji, a przede wszystkim wspaniała zabawa – tak można podsumować tegoroczne Święto Plonów, które odbyło się 23 sierpnia w Mysłakowie.


 

Więcej: Dożynki pełne atrakcji

 

Informacja odnośnie wystąpienia warunków suszy

UWAGA  ROLNICY  !

Informacja  odnośnie wystąpienia warunków suszy

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (3064 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla następujących upraw: kukurydzy na ziarno i kiszonkę, ziemniaka, buraka cukrowego, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, krzewów i drzew owocowych oraz roślin strączkowych.

W Gminie Marcinowice aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą odnotowano od dnia 21 czerwca do 20 sierpnia 2015r. Stwierdzono zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej w następujących kategoriach gleby:

w kategorii gleby I następujące gatunki roślin:

-ziemniaki, chmiel, krzewy owocowe, rośliny strączkowe

w kategorii gleby II następujące gatunki roślin:

-kukurydza na kiszonkę, ziemniaki, krzewy owocowe, rośliny strączkowe

w kategorii gleby III następujące gatunki roślin:

- ziemniaki, krzewy owocowe.

Więcej: Informacja odnośnie wystąpienia warunków suszy

 

Aktywnie działasz na wsi? Zgłoś się do konkursu

Najlepsze działania przedsiębiorcze i społeczne na obszarach wiejskich można już dziś zgłaszać do XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces”, który organizuje Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.


Więcej: Aktywnie działasz na wsi? Zgłoś się do konkursu

 

Prezentujemy starostę dożynek

Starostą tegorocznych dożynek będzie mieszkaniec Wir Stanisław Winiarz. Poznajcie go.

Więcej: Prezentujemy starostę dożynek

 

Poznajcie starościnę dożynek

Małgorzata Bech, rodowita  mieszkanka gminy Marcinowice, będzie pełnić zaszczytną funkcję starościny tegorocznych dożynek. Poznajmy ją bliżej.


Więcej: Poznajcie starościnę dożynek

 

Zakaz wstępu do lasu

ZAKAZ WSTĘPU DO LASU

Decyzją nr 3/2015 ( w załączniku)  Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica wprowadza z dniem 10.08.2015 okresowy ZAKAZ WSTĘPU DO LASU do czasu odwołania.

Decyzja ta podyktowana jest dużym zagrożeniem pożarowym z powodu długotrwałej suszy i drastycznego długoterminowego obniżenia wilgotności ściółki.

Update: 21.08.2015.

Decyzją nr 4/2015  Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica odwołuje z dniem 20.08.2015 okresowy zakaz wstępu do lasu, wprowadzony

10.08.2015 r. Jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w lesie.

 

Decyzja - zakaz wstępu do lasu

 

Złóż wniosek i odbierz zwrot

UWAGA ROLNICY!

INFORMACJA NA TEMAT TERMINU SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DO OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ W 2015 r.

Drugi termin składania wniosków: od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2015 r. Wypełniony wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z imiennymi fakturami VAT dokumentującymi zakup  oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1.02.2015 r. do 31.07.2015 r. należy przedłożyć w Urzędzie Gminy w Marcinowicach w pok. nr 2 na parterze.

Wnioski dostępne będą u sołtysów wsi, w Urzędzie Gminy Marcinowice (pok. nr 2) oraz na stronie internetowej gminy Marcinowice: www.marcinowice.pl

W załączeniu wzór wniosku.

Wzór wniosku do pobrania

 

Wspólnie stwórzmy Lokalną Strategię Rozwoju

Rozpoczynają się prace nad tworzeniem Lokalnej Strategii Rozwoju dla LGD Ślężanie. W tym celu organizowane są spotkania z mieszkańcami. W Marcinowicach będziemy na ten temat rozmawiać 31 sierpnia.


Więcej: Wspólnie stwórzmy Lokalną Strategię Rozwoju

 

Drugi nabór (dodatkowy) na beneficjentów projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - e-inclusion w Gminie Marcinowice"

Szanowni Państwo,

Wójt Gminy Marcinowice informuje,

że zakończył drugi nabór (dodatkowy) na beneficjentów projektu POIG.08.03.00-02-228/13 pn „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - e-inclusion w Gminie Marcinowice.

W okresie naboru mieszkańcy gminy Marcinowice złożyli w Urzędzie Gminy 34 ważne ankiety weryfikacyjne.

W dniu 5 sierpnia 2015r. komisja kwalifikacyjna wybrała do udziału w projekcie 12 gospodarstw domowych,  którym na podstawie umowy udziału w projekcie zostanie przyznany do użytkowania laptop wraz z dostępem do Internetu. Rodziny zakwalifikowane do udziału w projekcie zostaną o tym fakcie poinformowane listownie.

Planowany termin dostarczenia laptopów i podłączenia Internetu do gospodarstw domowych to trzecia dekada września 2015r.

Wyjaśnień dotyczących naboru beneficjentów do projektu oraz szczegółów uczestnictwa w projekcie udziela Kierownik projektu pani Brygida Małolepsza tel. 609 28 7474.

 

Strona 1 z 69

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Działki w Gminie Marcinowice

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP

Banery