poniedziałek, 24 października 2016r.
   
Czcionka
image image image image
Kolejna promesa Gmina Marcinowice uzyskała kolejną promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Remontują świetlice w gminie Marcinowice W Goli Świdnickiej remont świetlicy wiejskiej już się zakończył. Trwają  natomiast prace w Zebrzydowie i w Białej.  
Niemal półtora miliona na modernizację kościołów w Gminie Marcinowice Aglomeracja Wałbrzyska przyznała środki na modernizację kościołów w Gminie Marcinowice na kwotę 1 415 291,90 zł. Jest to projekt partnerski liderem, którego jest parafia pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach i ks. proboszcz Marcin Czchowski.
100latka z Marcinowic We wtorek 4 października  swoje 100 urodziny świętowała mieszkanka Marcinowic pani Władysława Tracka. Ten wyjątkowy dzień, jubilatka spędziła w gronie rodziny i przybyłych gości.
NEWS:

Nowy rów już niebawem

Na rowie w Wirkach już trwają prace. Jeszcze w tym roku będzie gotowy.

Więcej: Nowy rów już niebawem

 

Kolejna promesa

Gmina Marcinowice uzyskała kolejną promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej: Kolejna promesa

 

Podziękowania

 

"Kobieta z pasją"

Świdnica z kobiecą energią i siłą! Ruszył konkurs „Kobieta z Pasją”

Już piątek, 4 listopada w Teatrze w Świdnicy spotkają się aktywne kobiety z regionu dolnośląskiego i będą wspólnie promować swoją działalność i motywować do rozwoju. Wszystko za sprawą Świdnickiego Forum Kobiet, połączonego z plebiscytem „Kobieta z Pasją”. Gośćmi specjalnymi kobiecego wieczoru będą Jacek Rozenek –coach, znany aktorteatralny i telewizyjny oraz Jurand Wójcik – uczestnik„The Voice of Poland”, wokalista pop-rockowego zespołu Kreuzberg.

II Świdnickie Forum Kobiet

Piątek, 4 listopada 2016 r. w godz. 17:00-22:00

Świdnica –Teatr, Rynek 43

Więcej: "Kobieta z pasją"

 

XXV SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE

że w dniu 26 października 2016 r.  o godz. 10:00
w sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Marcinowicach, ul. Świdnicka 8,
odbędzie się
XXV SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

PORZĄDEK OBRAD SESJI  :

Więcej: XXV SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Trwa nabór na „małe przetwórstwo” dla rolników

29. września ruszył nabór na „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 i będzie trwał do 28. października  2016 r.

Program „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” przeznaczony jest dla rolników, domowników lub  małżonków rolników, którzy podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie.

Aby otrzymać pomoc finansową konieczne jest założenie działalności gospodarczej przetwarzającej produkty rolne. Warunkiem przystąpienia do programu będzie zarejestrowanie działalności przetwórczej, ale dopiero po podpisaniu z Agencją umowy o przyznaniu pomocy, czyli po upewnieniu, że planowana inwestycja zostanie zrealizowana. Sektory przetwórstwa objęte programem to mleko, mięso, owoce, warzywa, zboża, ziemniaki, jaja, miód, len, konopie, rośliny oleiste i wysokobiałkowe.

Więcej: Trwa nabór na „małe przetwórstwo” dla rolników

 

Jesienna zbiórka liści

W związku ze zgłaszaną potrzebą odbioru liści z drzew informujemy, że w najbliższym czasie będzie możliwość wystawienia zawiązanych worków.

Lokalizację punktu gromadzenia liści w każdej miejscowości wskaże Sołtys wsi.

W razie potrzeby będzie istniała możliwość pobrania u Sołtysa worków (liczba worków ograniczona).

Termin odbioru: 16.11.2016 r. (środa)

Worki z liśćmi należy wystawić w dniu wywozu do godz. 7:00. Do czasu odbioru worki należy deponować na własnej posesji.

Zgromadzone liście można przywieźć również na teren PSZOK w Marcinowicach.

 

Informacja

UWAGA!!!

W związku z informacją przekazaną od Przedsiębiorstwa Utylizacji Odpadów w Świdnicy za pośrednictwem firmy ZUK Strzegom na temat tego, że w poniedziałek dnia 10.10.2016 r. wśród odebranych odpadów segregowanych (tworzyw sztucznych) stwierdzono odpady zmieszane, zwracamy uwagę, by nie wrzucać odpadów zmieszanych do pojemników i worków na odpady segregowane w celu uniknięcia wzrostu stawek za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

 

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej zaprasza

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej, jako podmiot odpowiedzialny za koordynację ekonomii społecznej w województwie dolnośląskim, zaprasza przedstawicieli dolnośląskich samorządów  oraz podmiotów ekonomii społecznej do udziału w spotkaniu doradczym
pn. „Realizacja usług społecznych użyteczności publicznej przez samorządy - dobre praktyki we współpracy jednostek samorządu terytorialnego z podmiotami ekonomii społecznej”

Więcej: Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej zaprasza

 

Konsultacje z Organizacjami pozarządowymi

Wójt Gminy Marcinowice

ogłasza konsultacje z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi
w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Przedmiot konsultacji: „Program współpracy Gminy Marcinowice z organizacjami pozarządowymi
i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017”.

Czas rozpoczęcia konsultacji: 17 października 2016 r.

Czas zakończenia konsultacji: 25 października 2016 r.

Forma konsultacji: konsultacje pisemne. Opinie do projektu programu należy zgłaszać wg załączonego formularza do Urzędu Gminy w Marcinowicach, ul. J.Tuwima 2, 58-124 Marcinowice, pokój nr 26 lub mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w terminie do 24  października 2016 r.

Projekt programu zamieszczony zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Gminy Marcinowice: www.bip.marcinowice.pl.

W dniu 25 października 2016 r. godz. 14.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Marcinowicach  odbędzie się otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych organizacji pozarządowych.

Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie konsultacji: Dagmara Gorlowska pracownik Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Oświaty.

Uzasadnienie: Zgodnie z art. 5a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U.
z 2016r., poz. 239, poz. 395.) roczny program współpracy jest uchwalany po konsultacjach
z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ww. ustawy.

Wzór - Program współpracy z organizacjami pozarządowymi

formularz uwag do projektu

 

Strona 1 z 96

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory uzupełniające i referendum 2016

Banery