niedziela, 05 lipca 2015r.
   
Czcionka
image image image image
Pozbędą się szkodliwego azbestu Fundusze unijne, w tym także te dostępne dla członków Aglomeracji Wałbrzyskiej, do której należy gmina Marcinowice, zostaną uruchomione w przyszłym roku.
Pozbędą się szkodliwego azbestu Aż 37 ton azbestu zniknie z posesji mieszkańców gminy Marcinowice. Do zadania, które dofinansowane zostało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, przystąpiło 33 mieszkańców.    
Gimnazjaliści lepsi od średniej krajowej Sporo powyżej średniej krajowej i wojewódzkiej, jeśli chodzi o wyniki egzaminów gimnazjalnych, plasują się uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera w Marcinowicach.
Zakończenie roku szkolnego Długo wyczekiwane wakacje rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Marcinowice. Uroczyste zakończenie roku z udziałem wójta odbyło się w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Marcinowicach.  
NEWS:

KOMUNIKAT w sprawie barszczu Sosnowskiego (Heracleum Sosnowski Mandel)

Na terenie woj. dolnośląskiego stwierdzono występowanie groźnego chwastu - barszczu Sosnowskiego. Jest to roślina dwuletnia, która w pierwszym roku wytwarza rozetę liści (duże, pierzastodzielne), a w drugim wytwarza pędy nasienne (baldachy). W polskich warunkach roślina ta może wyrastać do wysokości 3,5 - 4 metrów. Roślina ta często występuje na terenach wilgotnych w pobliżu cieków wodnych, kanałów i rowów. Włoski znajdujące się na liściach i łodygach barszczu Sosnowskiego wydzielają substancję parzącą. Parzące działanie tego związku nasila się podczas słonecznej pogody i wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza. Kontakt z tymi roślinami powoduje zapalenie skóry, powstawanie pęcherzy, nie gojące się rany i długo nie zanikające blizny oraz zapalenie spojówek. Roztarte liście lub łodyga mają charakterystyczny zapach kumaryny.

METODY ZWALCZANIA

Więcej: KOMUNIKAT w sprawie barszczu Sosnowskiego (Heracleum Sosnowski Mandel)

 

2 Nabór do projektu pn: „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion w Gminie Marcinowice”

Wójt  Gminy Marcinowice
ogłasza
NABÓR  2
do Projektu POIG.08.03.00-02-228/13
pn: „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion
w Gminie Marcinowice”

w ramach którego mieszkańcy gminy Marcinowice otrzyma nieodpłatnie sprzęt komputerowy wraz z dostępem do Internetu.

Wypełnione ankiety weryfikacyjne należy składać
w sekretariacie Urzędu Gminy Marcinowice, ul. Juliana Tuwima 2
od 01.07.2015 do 10.07.2015 roku.

Ankiety weryfikacyjne do pobrania oraz kryteria do udziału w projekcie będą dostępne w:

1)    Urzędzie Gminy, ul. Juliana Tuwima 2, Marcinowice
2)    U Sołtysów Gminy Marcinowice,
3)    Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Juliana Tuwima 22, Marcinowice
4)    Na stronie internetowej Gminy Marcinowice www.marcinowice.pl

Beneficjenci zakwalifikowani do projektu zostaną poinformowani o wynikach naboru pisemnie.

Więcej: 2 Nabór do projektu pn: „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion w Gminie Marcinowice”

 

Gmina przygotowuje budżet do aplikowania o fundusze zewnętrzne

Fundusze unijne, w tym także te dostępne dla członków Aglomeracji Wałbrzyskiej, do której należy gmina Marcinowice, zostaną uruchomione w przyszłym roku. Niestety, w tym rozdaniu pieniędzy z Unii Europejskiej wymagany będzie wyższy wkład własny samorządów. Dlatego trzeba już teraz przygotowywać przyszłoroczne budżety, aby móc aplikować o fundusze zewnętrzne.

Więcej: Gmina przygotowuje budżet do aplikowania o fundusze zewnętrzne

 

Pozbędą się szkodliwego azbestu

Aż 37 ton azbestu zniknie z posesji mieszkańców gminy Marcinowice. Do zadania  „Usuwanie wyrobów zawierających azbest w Gminie Marcinowice”, które dofinansowane zostało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, przystąpiło 33 mieszkańców.

Więcej: Pozbędą się szkodliwego azbestu

 

Gimnazjaliści lepsi od średniej krajowej

Sporo powyżej średniej krajowej i wojewódzkiej, jeśli chodzi o wyniki egzaminów gimnazjalnych, plasują się uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera w Marcinowicach.

Więcej: Gimnazjaliści lepsi od średniej krajowej

 

Zakończenie roku szkolnego

Długo wyczekiwane wakacje rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Marcinowice. Uroczyste zakończenie roku z udziałem wójta odbyło się w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Marcinowicach. W SP w Strzelcach urząd reprezentował zastępca wójt Stanisław Leń, a w Katolickiej Szkole Podstawowej w Wirach – Honorata Błońska, kierownik Referatu Oświaty, Wspierania Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Gminy.

 

Więcej: Zakończenie roku szkolnego

 

Marcinowice doczekają się herbu

Zdecydowaną większością głosów marcinowiccy radni podjęli uchwałę w sprawie akceptacji działań wójta zmierzających do opracowania projektu herbu gminy Marcinowice. Uchwała ma charakter intencyjny – jest podstawą do zabezpieczenia funduszy koniecznych do przygotowania projektu i przeprowadzenia procedury herbowej w Komisji Heraldycznej.

 

Więcej: Marcinowice doczekają się herbu

 

Absolutorium uchwalone jednogłośnie

Jednogłośnie uchwalili radni gminy Marcinowice absolutorium dla wójta za wykonanie budżetu za 2014 rok.


 

Więcej: Absolutorium uchwalone jednogłośnie

 

Radni znów omówią sprawę herbu gminy

Przystąpienie do prac nad stworzeniem herby gminy Marcinowice oraz uchwalenie statutu gminy to jedne z ważniejszych punktów porządku obrad zaplanowanej na 24 czerwca sesji Rady Gminy Marcinowice.


 

Więcej: Radni znów omówią sprawę herbu gminy

 

Trwają prace interwencyjne

Szereg istotnych prac na terenie gminy Marcinowice wykonali pracownicy interwencyjni, zatrudnieni dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy.


Więcej: Trwają prace interwencyjne

 

Strona 1 z 65

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Działki w Gminie Marcinowice

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Banery