środa, 27 lipca 2016r.
   
Czcionka
image image image image
Znamy stypendystów gminy Marcinowice w roku 2016 93 uczniów z gminy Marcinowice otrzymało 18 lipca 2016 roku stypendia naukowe, artystyczne i sportowe.
Świetlica w Zebrzydowie będzie wyremontowana Wiosną br. Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych wraz z Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dokonały wizytacji na świetlicach wiejskich
w gminie Marcinowice. Oceniały je pod względem stanu technicznego i potrzeb remontowych budynków.
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Tworzyjanów Na wczorajszej sesji radni jednogłośnie zdecydowali o przystąpieniu gminy Marcinowice do partnerstwa w ramach realizacji projektu „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.
Coraz bliżej przedszkola Na ubiegłej Sesji Rady Gminy Marcinowice radni zdecydowali o lokalizacji publicznego przedszkola w Marcinowicach. To kolejny krok bliżej do planowanej inwestycji.
NEWS:

List Prezesa KRUS do rolników

List Prezesa KRUS skierowany do rolników w celu przypomnienia podstawowych zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, o których nie wolno zapominać podczas prac w okresie letnim:

Więcej: List Prezesa KRUS do rolników

 

Stypendia Pomostowe dla ambitnych maturzystów po raz CZTERNASTY

Jak sfinansować pierwszy rok studiów?

Najlepiej pozyskać stypendium „na start”. Taką pomoc oferuje Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia, która ogłasza nabór wniosków w XIV Konkursie o Stypendia Pomostowe. Ambitni, młodzi Dolnoślązacy z małych miejscowości mogą zyskać aż 5000 zł stypendium na rok akademicki 2016-2017. Wnioski należy składać do 29 lipca 2016.

Więcej: Stypendia Pomostowe dla ambitnych maturzystów po raz CZTERNASTY

 

UWAGA ROLNICY!

INFORMACJA NA TEMAT TERMINU SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DO OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ W 2016 r.

Drugi termin składania wniosków: od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2016 r. Wypełniony wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z imiennymi fakturami VAT dokumentującymi zakup  oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 01.02.2016 r. do 31.07.2016 r. należy przedłożyć w Urzędzie Gminy w Marcinowicach w pok. nr 2 na parterze.
Wnioski dostępne będą u Sołtysów wsi, w Urzędzie Gminy Marcinowice (pok. nr 2) oraz na stronie internetowej gminy Marcinowice: www.marcinowice.pl

W załączeniu wzór wniosku.

 

Znamy stypendystów gminy Marcinowice w roku 2016

93 uczniów z gminy Marcinowice otrzymało 18 lipca 2016 roku stypendia naukowe, artystyczne i sportowe.
Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Zespole Szkół w Marcinowicach. Wręczyli je wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Iwona Wiśniewska, przewodnicząca Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisława Gerus, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk i prezes Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Arkadiusz Wiśniewski.

Więcej: Znamy stypendystów gminy Marcinowice w roku 2016

 

Świetlica w Zebrzydowie będzie wyremontowana

Wiosną br. Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych wraz z Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dokonały wizytacji na świetlicach wiejskich
w gminie Marcinowice. Oceniały je pod względem stanu technicznego i potrzeb remontowych budynków.

Więcej: Świetlica w Zebrzydowie będzie wyremontowana

 

Nie dla zwożenia odpadów do Zebrzydowa

Problem zwożenia odpadów na nielegalne wysypisko w Zebrzydowie powraca. Władze gminy Marcinowice w dniu 7 lipca br zostały powiadomione przez mieszkańców Zebrzydowa o masowym zwożeniu niebezpiecznych odpadów na działce pod nr Zebrzydów 61 E. Wójt gminy podjął natychmiastowe działania. W tym samym dniu odbyła się wizja lokalna pracowników Urzędu Gminy Marcinowice, która  potwierdziła , że zdeponowano na ww. działce już kilkanaście dużych aut śmieci. Są to odpady budowlane (styropian, siatki elewacyjne, puszki po farbach, zaprawach, klejach, gruz). Jednak pojawiają się też odpady zmieszane (worki polipropylenowe, sznury, szkło, PCV i inne). Pozostała część terenu w dalszym ciągu nie jest uporządkowana, mimo wystosowanego przez wójta upomnienia.

Więcej: Nie dla zwożenia odpadów do Zebrzydowa

 

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Tworzyjanów

Na wczorajszej sesji radni jednogłośnie zdecydowali o przystąpieniu gminy Marcinowice do partnerstwa w ramach realizacji projektu „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Więcej: Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Tworzyjanów

 

Promesa na most w Szczepanowie

Gmina Marcinowice otrzymała promesę w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Więcej: Promesa na most w Szczepanowie

 

Coraz bliżej przedszkola

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Na ubiegłej Sesji Rady Gminy Marcinowice radni zdecydowali o lokalizacji publicznego przedszkola w Marcinowicach. To kolejny krok bliżej do planowanej inwestycji.

Więcej: Coraz bliżej przedszkola

 

Drogi transportu rolnego Mysłaków-Wirki oraz Stefanowice

Znamy już wykonawcę  dwóch zadań w ramach dofinansowania, jakie Gmina Marcinowice otrzymała z budżetu województwa dolnośląskiego na zadania pn. „Mysłaków – Wirki droga dojazdowa do gruntów rolnych” oraz „Stefanowice droga dojazdowa do gruntów rolnych”.

Więcej: Drogi transportu rolnego Mysłaków-Wirki oraz Stefanowice

 

Strona 1 z 88

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Banery