środa, 29 czerwca 2016r.
   
Czcionka
image image image image
Na ludowo w Kątkach po raz szósty Rodzinna, przyjazna atmosfera, tradycyjne ludowe stroje, dużo radości i wspólnej zabawy przy muzyce ludowej – tak w wielkim skrócie wyglądała szósta edycja Akacjowego Śpiewania pod Ślężą.
„Za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ..” Dyplomów i nagród nie było końca. Tak zakończył się rok szkolny 2015/2016 w szkołach Gminy  Marcinowice.
Wyróżnienie dla bezpiecznego gospodarstwa Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w tym roku po raz XIV ogłosiła ogólnopolski konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.
Laureatka III miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym Uczennica klasy II Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Martynka Dworniczak, zajęła III miejsce w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Logopedycznym „Szafa Sabinki”.
NEWS:

Na ludowo w Kątkach po raz szósty

Rodzinna, przyjazna atmosfera, tradycyjne ludowe stroje, dużo radości i wspólnej zabawy przy muzyce ludowej – tak w wielkim skrócie wyglądała szósta edycja Akacjowego Śpiewania pod Ślężą.

Więcej: Na ludowo w Kątkach po raz szósty

 

„Za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ..”

Dyplomów i nagród nie było końca. Tak zakończył się rok szkolny 2015/2016 w szkołach Gminy  Marcinowice.

Więcej: „Za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ..”

 

Akacjowe Śpiewanie pod Ślężą

26 czerwca zapraszamy na szóstą już edycję biesiadnego spotkania zespołów ludowych “Akacjowe Śpiewanie pod Ślężą”. Na scenie w Kątkach spotkają się zespoły z całego regionu. Wśród występujących będą: Akajcowe Śpiewule, Michalinki, Dobromierzanie, Marzenie, A to Heca, Cyraneczka, Róża, Katarzynki, Roztoka. Zapraszamy od godziny 14.00!

Więcej: Akacjowe Śpiewanie pod Ślężą

 

Spotkanie informacyjne „Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na rozwój firmy”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami". W tym samym terminie spotkania odbędą się również w Jeleniej Górze, Legnicy i Wrocławiu.

Spotkanie będzie dotyczyć dofinansowania z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 dla przedsiębiorców na rozwój firmy i odbędzie się 6 lipca 2016 roku.

Więcej: Spotkanie informacyjne „Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na rozwój firmy”

 

XX Sesja Rady Gminy Marcinowice

Radni Gminy Marcinowice podczas sesji, która odbyła się w dniu 22 czerwca 2016r., pomimo pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu w sprawie wykonania budżetu gminy za 2015r. oraz wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie wójtowi absolutorium, radni nie podjęli uchwały o udzieleniu absolutorium dla wójta.

 

Więcej: XX Sesja Rady Gminy Marcinowice

 

Wysokie wyniki egzaminów końcowych szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Marcinowice

 

Więcej: Wysokie wyniki egzaminów końcowych szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Marcinowice

 

Uczniowie ze szkoły w Strzelcach w Księdze Rekordów Guinnessa!

Śniadanie daje moc! Rekord Guinnessa pobity!

W Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach 6 listopada 2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III wzięły udział w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli razem z uczniami z całej Polski udało się odnieść światowy sukces, pobić Rekord Guinnessa i trafić do Księgi Rekordów Guinnessa! Koordynatorem programu była pani Beata Moskal.

Dyrektor szkoły, Joanna Mazanka, wręczy oficjalny dyplom dla szkoły w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego, w piątek 24 czerwca o godz. 9.00.

 

Więcej: Uczniowie ze szkoły w Strzelcach w Księdze Rekordów Guinnessa!

 

XX SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE

że w dniu  22 czerwca 2016 r.  o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
XX SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

Więcej: XX SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Informacja - Wyprawka szkolna 2016

W ramach rządowego programu pomocy uczniom w  2016 roku - „Wyprawka szkolna” - pomoc finansowa jest skierowana do uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

Więcej: Informacja - Wyprawka szkolna 2016

 

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Marcinowice przypomina, że w związku z zakończeniem realizacji zadania pod nazwą: „Kanalizowanie Gminy – sieć kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Kątki wraz z przesyłem do Zebrzydowa” do dnia 30.06.2016r. właściciele nieruchomości zobowiązani są do przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej.

Powyższy obowiązek wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r. poz. 250). Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa do Państwa obowiązków należy przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej.

 

Strona 1 z 87

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP

Banery