niedziela, 04 października 2015r.
   
Czcionka
image image image image
Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Strzelcach Martyna Dworniczak otrzymała nagrodę główną w jednym z konkursów plastycznych organizowanych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uczennica klasy II Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Strzelcach otrzymała nagrodę główną w konkursie „Warto pomagać”. Był nią rower.
Pierwszy w historii tytuł Honorowego Obywatela Gminy przyznany Małgorzata Herda, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach, zostanie pierwszym w historii gminy Marcinowice laureatem tytułu Honorowego Obywatela Gminy. Decyzję tę podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy 25 września. Możliwość nadawania tego oraz innych tytułów wprowadził zmieniony statut gminy.
Most w Śmiałowicach otwarty Uroczysty odbiór mostu odbył się 22 września. Jego remont był konieczny, bowiem obiekt mocno ucierpiał w wyniku intensywnych opadów deszczu i powodzi w czerwcu 2013 roku.
 
Sesja Rady Gminy już w piątek Dziesiąta w tej kadencji sesja Rady Gminy Marcinowice odbędzie się już w najbliższy piątek 25 września.  
NEWS:

XI SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE
że w dniu 05 października 2015 r.  o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
XI SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

PORZĄDEK OBRAD SESJI  :

Więcej: XI SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Strzelcach

Martyna Dworniczak otrzymała nagrodę główną w jednym z konkursów plastycznych organizowanych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uczennica klasy II Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Strzelcach otrzymała nagrodę główną w konkursie „Warto pomagać”. Był nią rower.


Więcej: Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Strzelcach

 

Pierwszy w historii tytuł Honorowego Obywatela Gminy przyznany

Małgorzata Herda, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach, zostanie pierwszym w historii gminy Marcinowice laureatem tytułu Honorowego Obywatela Gminy. Decyzję tę podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy 25 września. Możliwość nadawania tego oraz innych tytułów wprowadził zmieniony statut gminy.


Więcej: Pierwszy w historii tytuł Honorowego Obywatela Gminy przyznany

 

Most w Śmiałowicach otwarty

Uroczysty odbiór mostu odbył się 22 września. Jego remont był konieczny, bowiem obiekt mocno ucierpiał w wyniku intensywnych opadów deszczu i powodzi w czerwcu 2013 roku.


Więcej: Most w Śmiałowicach otwarty

 

Sesja Rady Gminy już w piątek

Dziesiąta w tej kadencji sesja Rady Gminy Marcinowice odbędzie się już w najbliższy piątek 25 września.

Tak wyglądają statuetki dla Honorowego Obywatela Gminy i Zasłużonego dla Gminy Marcinowice przed wykończeniem. Gotowe są naprawdę oryginalne i piękne

Więcej: Sesja Rady Gminy już w piątek

 

Walczmy z wypalaniem traw

Problem płonących traw nie dotyczy tylko gminy Marcinowice, ale w tym roku przybrał szczególnie dużą skalę. Tymczasem ten proceder nie tylko tworzy zagrożenie dla zwierząt i całego ekosystemu, ale także grozi pożarami lasów czy – w skrajnych wypadkach – gospodarstw domowych. Co więcej – generuje wysokie koszty, które ponosimy wszyscy. Każdy wyjazd strażaków do pożaru to konieczność wydatkowania konkretnych pieniędzy z naszych podatków.


Więcej: Walczmy z wypalaniem traw

 

X SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE
że w dniu 25 września 2015 r.  o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
X SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

PORZĄDEK OBRAD SESJI  :

Więcej: X SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

OTWARTY KONKURS OFERT

OTWARTY KONKURS OFERT

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2014r. 1118 ze zm.) oraz uchwały z dnia 12 listopada 2014r. nr  LII/280/14  przyjęcia programu współpracy Gminy Marcinowice w 2015 roku z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

 

Wójt Gminy Marcinowice

ogłasza otwarty konkurs ofert

na realizację wymienionych niżej zadań

w 2015r.

wraz z planowaną wysokością środków publicznych przewidzianych na wsparcie ich realizacji:

 

  1. I. Rodzaj zadań i wysokość planowanych środków publicznych przeznaczonych na wsparcie ich realizacji:
  1. Działalność charytatywna – 2.000,00 zł

W 2014r. Gmina Marcinowice przekazała kwotę 2.000,00 zł na zadanie

 

Więcej: OTWARTY KONKURS OFERT

 

Informacja

U W A G A

MIESZKAŃCY  ULICY KOLEJOWEJ  I  SPÓŁDZIELCZEJ

WÓJT GMINY MARCINOWICE INFORMUJE, ŻE ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNE SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI ODPOWIEDNICH SŁUŻB DROGOWYCH W SPRAWIE PODJĘCIA OSTATECZNEJ DECYZJI ODNOŚNIE WPROWADZENIA RUCHU JEDNOKIERUNKOWEGO NA ULICY KOLEJOWEJ I SPÓŁDZIELCZEJ W MARCINOWICACH.

ZBIÓRKA KOMISJI I ZAINTERESOWANYCH MIESZKAŃCÓW WW ULIC W DNIU 24.09.2015r  O GODZ 900 PRZY ULICY KOLEJOWEJ 18A (ZATOCZKA PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W MARCINOWICACH).

WÓJT GMINY

(-) WŁADYSŁAW GOŁĘBIOWSKI

 

Sprzątanie Świata Finał Akcji 18 - 20.09.2015

 

Strona 1 z 70

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Działki w Gminie Marcinowice

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP

Banery