piątek, 09 października 2015r.
   
Czcionka
image image image image
Kolejna droga uroczyście odebrana Dzięki dotacji celowej z budżetu województwa dolnośląskiego na zadanie rekultywacyjne powstała droga dojazdowa do gruntów rolnych Biała – Szczepanów.
 
Są fundusze na remont kładki na rzece w Szczepanowie 25 tys. zł pozyskała gmina Marcinowice z budżetu województwa w ramach programu Odnowa Wsi Dolnośląskiej. Fundusze zostaną przeznaczone na remont kładki na rzece w Szczepanowie wraz z deptakiem.  
Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Strzelcach Martyna Dworniczak otrzymała nagrodę główną w jednym z konkursów plastycznych organizowanych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uczennica klasy II Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Strzelcach otrzymała nagrodę główną w konkursie „Warto pomagać”. Był nią rower.
Pierwszy w historii tytuł Honorowego Obywatela Gminy przyznany Małgorzata Herda, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach, zostanie pierwszym w historii gminy Marcinowice laureatem tytułu Honorowego Obywatela Gminy. Decyzję tę podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy 25 września. Możliwość nadawania tego oraz innych tytułów wprowadził zmieniony statut gminy.
NEWS:

Kolejna droga uroczyście odebrana

Dzięki dotacji celowej z budżetu województwa dolnośląskiego na zadanie rekultywacyjne powstała droga dojazdowa do gruntów rolnych Biała – Szczepanów. Droga ta jest drogą strategiczną, ponieważ w razie powodzi stanowi drogę ewakuacyjną dla mieszkańców Szczepanowa. Otwarto ją uroczyście 5 października.

Więcej: Kolejna droga uroczyście odebrana

 

Zmiana przepisów dotycząca usuwania i cięć korekcyjnych drzew

Zmieniły się przepisy dotyczące usuwania drzew i krzewów oraz zasad prowadzenia zabiegów w obrębie koron drzew.

Więcej: Zmiana przepisów dotycząca usuwania i cięć korekcyjnych drzew

 

Są fundusze na remont kładki na rzece w Szczepanowie

25 tys. zł pozyskała gmina Marcinowice z budżetu województwa w ramach programu Odnowa Wsi Dolnośląskiej. Fundusze zostaną przeznaczone na remont kładki na rzece w Szczepanowie wraz z deptakiem. Przypomnijmy, że tamtejszy most wymaga całkowitej przebudowy. Kluczowy jest tutaj jednak najpierw remont kładki.


Więcej: Są fundusze na remont kładki na rzece w Szczepanowie

 

XI SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE
że w dniu 05 października 2015 r.  o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
XI SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

PORZĄDEK OBRAD SESJI  :

Więcej: XI SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Strzelcach

Martyna Dworniczak otrzymała nagrodę główną w jednym z konkursów plastycznych organizowanych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uczennica klasy II Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Strzelcach otrzymała nagrodę główną w konkursie „Warto pomagać”. Był nią rower.


Więcej: Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Strzelcach

 

Pierwszy w historii tytuł Honorowego Obywatela Gminy przyznany

Małgorzata Herda, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach, zostanie pierwszym w historii gminy Marcinowice laureatem tytułu Honorowego Obywatela Gminy. Decyzję tę podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy 25 września. Możliwość nadawania tego oraz innych tytułów wprowadził zmieniony statut gminy.


Więcej: Pierwszy w historii tytuł Honorowego Obywatela Gminy przyznany

 

Most w Śmiałowicach otwarty

Uroczysty odbiór mostu odbył się 22 września. Jego remont był konieczny, bowiem obiekt mocno ucierpiał w wyniku intensywnych opadów deszczu i powodzi w czerwcu 2013 roku.


Więcej: Most w Śmiałowicach otwarty

 

Sesja Rady Gminy już w piątek

Dziesiąta w tej kadencji sesja Rady Gminy Marcinowice odbędzie się już w najbliższy piątek 25 września.

Tak wyglądają statuetki dla Honorowego Obywatela Gminy i Zasłużonego dla Gminy Marcinowice przed wykończeniem. Gotowe są naprawdę oryginalne i piękne

Więcej: Sesja Rady Gminy już w piątek

 

Walczmy z wypalaniem traw

Problem płonących traw nie dotyczy tylko gminy Marcinowice, ale w tym roku przybrał szczególnie dużą skalę. Tymczasem ten proceder nie tylko tworzy zagrożenie dla zwierząt i całego ekosystemu, ale także grozi pożarami lasów czy – w skrajnych wypadkach – gospodarstw domowych. Co więcej – generuje wysokie koszty, które ponosimy wszyscy. Każdy wyjazd strażaków do pożaru to konieczność wydatkowania konkretnych pieniędzy z naszych podatków.


Więcej: Walczmy z wypalaniem traw

 

X SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE
że w dniu 25 września 2015 r.  o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)
odbędzie się
X SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

PORZĄDEK OBRAD SESJI  :

Więcej: X SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

 

Strona 1 z 70

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Działki w Gminie Marcinowice

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 117 gości 

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP

Banery