piątek, 01 lipca 2016r.
   
Czcionka
image image image image
Czerwcowa narada z sołtysami Kolejna już narada sołtysów odbyła się w Urzędzie Gminy Marcinowice 30 czerwca bieżącego roku. Naradę poprowadził wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.
Robocze spotkanie delegacji polsko-czeskiej 29 czerwca w Urzędzie Gminy w Marcinowicach odbyło się robocze spotkanie pomiędzy delegacjami gminy Marcinowice a Mikroregionem Lázeňskim z Republiki Czeskiej.  
Na ludowo w Kątkach po raz szósty Rodzinna, przyjazna atmosfera, tradycyjne ludowe stroje, dużo radości i wspólnej zabawy przy muzyce ludowej – tak w wielkim skrócie wyglądała szósta edycja Akacjowego Śpiewania pod Ślężą.
„Za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ..” Dyplomów i nagród nie było końca. Tak zakończył się rok szkolny 2015/2016 w szkołach Gminy  Marcinowice.
NEWS:

KOMUNIKAT

W związku z pismem z Posterunku Policji w Marcinowicach dot. akcji „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, mając na uwadze bezpieczeństwo osób podczas wypoczynku wakacyjnego oraz liczne przypadki utonięć osób, odnotowanych na niestrzeżonych oraz dzikich kąpieliskach na terenie całego kraju informujemy, że na terenie miejscowości Chwałków, gdzie znajdują się niestrzeżone zbiorniki wodne po byłych kamieniołomach, obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli.

Przypominamy również osobom mającym zamiar tam wypoczywać, że jest to teren prywatny, na którym nie jest sprawowana opieka Ratowników Wodnych.

Wójt Gminy Marcinowice

 

Czerwcowa narada sołtysów

Kolejna już narada sołtysów odbyła się w Urzędzie Gminy Marcinowice 30 czerwca bieżącego roku. Naradę poprowadził wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Więcej: Czerwcowa narada sołtysów

 

Robocze spotkanie delegacji polsko-czeskiej

29 czerwca w Urzędzie Gminy w Marcinowicach odbyło się robocze spotkanie pomiędzy delegacjami gminy Marcinowice a Mikroregionem Lázeňskim z Republiki Czeskiej.

Więcej: Robocze spotkanie delegacji polsko-czeskiej

 

Na ludowo w Kątkach po raz szósty

Rodzinna, przyjazna atmosfera, tradycyjne ludowe stroje, dużo radości i wspólnej zabawy przy muzyce ludowej – tak w wielkim skrócie wyglądała szósta edycja Akacjowego Śpiewania pod Ślężą.

Więcej: Na ludowo w Kątkach po raz szósty

 

„Za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ..”

Dyplomów i nagród nie było końca. Tak zakończył się rok szkolny 2015/2016 w szkołach Gminy  Marcinowice.

Więcej: „Za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ..”

 

Akacjowe Śpiewanie pod Ślężą

26 czerwca zapraszamy na szóstą już edycję biesiadnego spotkania zespołów ludowych “Akacjowe Śpiewanie pod Ślężą”. Na scenie w Kątkach spotkają się zespoły z całego regionu. Wśród występujących będą: Akajcowe Śpiewule, Michalinki, Dobromierzanie, Marzenie, A to Heca, Cyraneczka, Róża, Katarzynki, Roztoka. Zapraszamy od godziny 14.00!

Więcej: Akacjowe Śpiewanie pod Ślężą

 

Spotkanie informacyjne „Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na rozwój firmy”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami". W tym samym terminie spotkania odbędą się również w Jeleniej Górze, Legnicy i Wrocławiu.

Spotkanie będzie dotyczyć dofinansowania z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 dla przedsiębiorców na rozwój firmy i odbędzie się 6 lipca 2016 roku.

Więcej: Spotkanie informacyjne „Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na rozwój firmy”

 

XX Sesja Rady Gminy Marcinowice

Radni Gminy Marcinowice podczas sesji, która odbyła się w dniu 22 czerwca 2016r., pomimo pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu w sprawie wykonania budżetu gminy za 2015r. oraz wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie wójtowi absolutorium, radni nie podjęli uchwały o udzieleniu absolutorium dla wójta.

 

Więcej: XX Sesja Rady Gminy Marcinowice

 

Wysokie wyniki egzaminów końcowych szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Marcinowice

 

Więcej: Wysokie wyniki egzaminów końcowych szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Marcinowice

 

Uczniowie ze szkoły w Strzelcach w Księdze Rekordów Guinnessa!

Śniadanie daje moc! Rekord Guinnessa pobity!

W Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach 6 listopada 2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III wzięły udział w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli razem z uczniami z całej Polski udało się odnieść światowy sukces, pobić Rekord Guinnessa i trafić do Księgi Rekordów Guinnessa! Koordynatorem programu była pani Beata Moskal.

Dyrektor szkoły, Joanna Mazanka, wręczy oficjalny dyplom dla szkoły w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego, w piątek 24 czerwca o godz. 9.00.

 

Więcej: Uczniowie ze szkoły w Strzelcach w Księdze Rekordów Guinnessa!

 

Strona 1 z 87

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP

Banery