czwartek, 26 maja 2016r.
   
Czcionka
image image image image
Szkoły z gminy Marcinowice w konkursie Wiadomości Świdnickich Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach oraz Szkoła Podstawowa w Marcinowicach biorą udział w konkursie Wiadomości Świdnickich” na wydarzenie roku szkolnego 2015/2016”.
Zmiana harmonogramu naboru wniosków Zarząd Województwa Dolnośląskiego zmienił Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 na lata 2015 i 2016 w zakresie konkursów przewidzianych w roku 2016 naboru między innymi w ramach działania 3.1.
Uhonorowany Złotym Znakiem Związku OSP RP Tegoroczne wojewódzkie obchody Dnia Strażaka odbyły się 15 maja br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Podczas uroczystej zbiórki Panu Józefowi Budzyniowi wręczony został Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej nadany przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.  
Głosuj na Podwórko Nivea w Marcinowicach Miejscowość  Marcinowice w gminie Marcinowice zakwalifikowała się do konkursu „Podwórko Nivea”. Żeby wygrać, potrzebne są głosy.
NEWS:

Gimnazjum w Marcinowicach najlepsze w Polsce po raz drugi z rzędu

W dniu 23 maja 2016 r. drużyna Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Przerwy – Tetmajera w Marcinowicach wzięła udział w trzeciej ogólnopolskiej edycji XIV Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” w Nowej Rudzie.

Więcej: Gimnazjum w Marcinowicach najlepsze w Polsce po raz drugi z rzędu

 

Sukces młodych aktorów ze szkoły w Strzelcach

Dwie grupy teatralne ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięły udział w XV Przeglądzie Małych Form Teatralnych  w Świdnicy organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 105 w Świdnicy. 19 maja w sali Świdnickiego Ośrodka Kultury odbyło się oficjalne wręczenie nagród  z udziałem Prezydent Miasta Świdnicy p. Beaty Moskal-Słaniewskiej.

Strzeleccy uczniowie zostali uhonorowani nagrodami indywidualnymi za grę aktorską: Martyna Dworniczak, Katarzyna Żmojdzian, Dawid Michnik, Zuzanna Kuc, Justyna Borko. Starsza grupa otrzymała wyróżnienie za przedstawienie „Kopciuszek – wersja współczesna”. Spektakle powstały pod kierunkiem p. Beaty Moskal, p. Barbary Kielar, p. Mirosławy Kozak.

Więcej: Sukces młodych aktorów ze szkoły w Strzelcach

 

Statystyczne Badania Rolnicze

W dniach od 1 czerwca do 29 lipca 2016 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi na terenie całego kraju statystyczne badania rolnicze.

Więcej: Statystyczne Badania Rolnicze

 

XIX Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Marcinowice

W dniu 19 maja 2016 r. odbyła się XIX Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Marcinowice.

 

Więcej: XIX Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Marcinowice

 

Szkoły z gminy Marcinowice w konkursie Wiadomości Świdnickich „ Na wydarzenie roku szkolnego 2015/2016”

Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach oraz Szkoła Podstawowa w Marcinowicach biorą udział w konkursie Wiadomości Świdnickich” na wydarzenie roku szkolnego 2015/2016”.

Więcej: Szkoły z gminy Marcinowice w konkursie Wiadomości Świdnickich „ Na wydarzenie roku szkolnego 2015/2016”

 

Zmiana harmonogramu naboru wniosków

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zmienił Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 na lata 2015 i 2016 w zakresie konkursów przewidzianych w roku 2016 naboru między innymi w ramach działania 3.1.

Więcej: Zmiana harmonogramu naboru wniosków

 

Uhonorowany Złotym Znakiem Związku OSP RP

Tegoroczne wojewódzkie obchody Dnia Strażaka odbyły się 15 maja br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Podczas uroczystej zbiórki Panu Józefowi Budzyniowi wręczony został Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej nadany przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej: Uhonorowany Złotym Znakiem Związku OSP RP

 

Pozytywne informacje ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach

Sukces czwartoklasistki ze szkoły w Strzelcach w regionalnym konkursie plastycznym

Uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach– Hania Zakrawacz została wyróżniona w regionalnym konkursie plastycznym pn. "Szli na Zachód Osadnicy".

Konkurs był zorganizowany dla uczniów z Dolnego Śląska przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dziewczynka swoją pracę wykonała pod kierunkiem p. Mirosławy Kozak. Obie otrzymały atrakcyjne nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce dnia 8 maja 2016 r. w Zamku Piastów w Legnicy podczas obchodów II Dolnośląskich Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych.

Szkoła Podstawowa im. K.K. w Strzelcach w programie edukacyjnym Bezpieczny Dolnoślązak

Na początku maja szkolny zespół ds. bezpieczeństwa zgłosił szkołę do udziału w II edycji programu edukacyjnego Bezpieczny Dolnoślązak, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a realizatorem Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie szkół w projektowaniu działań mających na celu podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznych zachowań oraz praktycznego wykorzystania umiejętności współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

W minionym tygodniu okazało się, że szkoła w Strzelcach została  zakwalifikowana do programu i do czerwca 2017 r. będzie realizować jego ważne założenia, które mają sprawić, że uczniowie nabędą jeszcze większych umiejętności ułatwiających im poruszanie się we współczesnym świecie, a także pozwoli właściwie reagować na niebezpieczeństwa i zagrożenia, na które mogą być narażeni oni sami oraz osoby z ich najbliższego otoczenia.

 

Majowy Targ Ziemi w Kraskowie - Zapraszamy!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Majowy Targ Ziemi, który już 22 maja odbędzie się w Kraskowie dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy Kooperatywy124.To będzie jedno z ciekawszych wydarzeń tego sezonu, więc nie może Was na nim zabraknąć. Lokalni producenci zdrowej żywności, artyści, rękodzielnicy, liderzy sportu i rekreacji konnej, warsztaty ze zwierzętami gospodarskimi, pokazy hodowlane. Kooperatywę124 wspomagają Gospodarstwo Kozie “Kozłonoga” z Klecina, Bzowa Ostoja,Kraszowicka Zagroda, Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach,Stowarzyszenie ,,Ślężanie – Lokalna Grupa Działania”, Gmina Marcinowice, Młyn Siedlimowice, Stajnia Wierzbna – BialyLas, Ślężańskie Miody, Stajnia Siedlisko Wiolinka, Malina spod Ślęży, Świdnickie Pamiątki, Winiarnia Sabat i wielu ciekawych i ludzi, których warto spotkać.

 

Więcej: Majowy Targ Ziemi w Kraskowie - Zapraszamy!

 

XIX Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Marcinowice

ZAWIADAMIA SIĘ MIESZKAŃCÓW GMINY MARCINOWICE

że w dniu 19 maja 2016 r.  o godz. 10:00

w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. J. Tuwima 2 w Marcinowicach – sala narad (parter)

odbędzie się

XIX NADZWYCZAJNA SESJA RADY GMINY MARCINOWICE

PORZĄDEK OBRAD SESJI  :

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wynagrodzenia Wójta Gminy Marcinowice.
  3. Interpelacje i wolne wnioski.
  4. Sprawy różne.
  5. Zakończenie obrad sesji Rady Gminy.

Przewodnicząca Rady Gminy

/-/    Bożena Lema

 

Strona 1 z 84

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Działki w Gminie Marcinowice

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP

Banery