sobota, 25 kwietnia 2015r.
   
Czcionka
image image image image
Nowa dyrektorka Szkoły Podstawowej w Strzelcach Nowa dyrektorka Szkoły Podstawowej w Strzelcach
Spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia Spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia
Wyjątkowo udana impreza Tradycje Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach 2015
Gospodarka odpadami komunalnymi Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi - Znajdziecie tu Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Więcej informacji kliknij >>Tutaj<<
NEWS:

Pamiętaj o ochronie pszczół i innych zapylaczy

 

NABÓR NA STANOWISKO ANIMATORA „MOJE BOISKO-ORLIK 2012" W MIEJSCOWOŚCI SZCZEPANÓW

WÓJT GMINY MARCINOWICE OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW NA STANOWISKO ANIMATORA OBIEKTÓW SPORTOWYCH WYBUDOWANYCH W RAMACH PROGRAMU „MOJE BOISKO-ORLIK 2012" W MIEJSCOWOŚCI SZCZEPANÓW

Więcej: NABÓR NA STANOWISKO ANIMATORA „MOJE BOISKO-ORLIK 2012" W MIEJSCOWOŚCI SZCZEPANÓW

 

ZAWIADOMIENIE DLA BENEFICJENTÓW –USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST W GMINIE MARCINOWICE

Informujemy , że wniosek o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach „Usuwania wyrobów zawierających azbest w Gminie Marcinowice” został rozpatrzony pozytywnie przez Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu uchwałą Zarządu nr. 117/2015 z dnia 25.03.2015r.

Wszyscy wnioskodawcy, którzy składali  wnioski muszą się przygotować na prace związane z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.

W tej chwili ogłoszona zostanie procedura przetargowa na wyłonienie odpowiedniego wykonawcę .

Ważne terminy:
do 30.06.2015r-  przeprowadzenie  przetargu z wyborem wykonawcy
do 30.09.2015r- zakończenie zadania pomiędzy wykonawcą, a Gminą
Więcej informacji udzielą Państwu:

Zastępca- Wójta Stanisław Leń
Kierownik GK Ewa Fiedler-Łeńska
Tel.748585226,27

 

 

„Zintegrowany Program Transportu Publicznego na lata 2014-2025 dla 22 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”.

Szanowni Państwo,

Wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu dokumentu pn. „Zintegrowany Program Transportu Publicznego na lata 2014-2025 dla 22 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”.

Na obszarze terytorialnym Aglomeracji Wałbrzyskiej (AW) problemem jest utrudniona dostępność do komunikacji publicznej, w tym brak bezpośrednich połączeń między partnerskimi gminami. Rozwiązanie tego zagadnienia wymaga zintegrowanego podejścia z uwzględnieniem powiązań funkcjonalnych. W związku z tym Aglomeracja Wałbrzyska przystąpiła do opracowania Zintegrowanego Programu Transportu Publicznego. Prace nad dokumentem wymagały przeprowadzenia diagnozy potrzeb oraz zbadania możliwości dalszego rozwoju w odniesieniu do obszaru funkcjonalnego AW. Takie podejście pozwoliło na przygotowanie projektu Zintegrowanego Programu Transportu Publicznego na lata 2014-2025 dla 22 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej. Opracowany dokument zawiera: plan zrównoważonego rozwoju transportu publicznego, politykę transportową, plan transportowy, analizę ekonomiczno-finansową oraz analizę uwarunkowań administracyjno-prawnych realizacji ww. przedsięwzięcia.

 

Więcej: „Zintegrowany Program Transportu Publicznego na lata 2014-2025 dla 22 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”.

 

Nowa dyrektorka Szkoły Podstawowej w Strzelcach

Joanna Mazanka będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Strzelcach. Konkurs na to stanowisko rozstrzygnięto 10 kwietnia. Wpłynęły dwie kandydatury. Obecna dyrektor Małgorzata Herda od września kończy kadencję i przechodzi na emeryturę.

– Z panią Joanną miałem okazję przez wiele lat współpracować jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, więc już dawno nawiązaliśmy nić porozumienia, a współpraca układała się bardzo dobrze. To profesjonalistka – mówi wójt Władysław Gołębiowski. – Myślę, że nasze dobre kontakty na polu kulturalnym przełożą się na takie same na polu oświatowym. Pani Joanna przedstawiła bardzo spójną koncepcję pracy na stanowisku dyrektora, która wpisuje się w mój sposób patrzenia na gminną oświatę. Pani dyrektor Herda wykonała i wykonuje na tym stanowisku wspaniałą pracę. Tym bardziej trzeba powierzyć szkołę w godne ręce.

Joanna Mazanka jest długoletnią nauczycielką SP w Strzelcach. Pracuje tam od 1995 roku i jak mówi, oddała tej szkole swoje serce i zaangażowanie. – Kiedy ogłoszono konkurs na dyrektora, a obecna pani dyrektor nie zdecydowała się na kolejną kadencję, uznałam, że to wyzwanie dla mnie – mówi Joanna Mazanka, która obejmie funkcję 1 września 2015 r. – Podjęłam decyzję o kandydowaniu, bo czuję się bardzo związana z tą szkołą. To miejsce ukształtowało mnie jako pedagoga, angażowałam się i byłam angażowana we wszystkie działania szkoły, dlatego bardzo dobrze poznałam jej funkcjonowanie. Zawsze też zależało mi, żeby to była szkoła coraz lepsza. Mam świadomość, że jej obecny wizerunek to także cząstka mojej pracy i zaangażowania.

Więcej: Nowa dyrektorka Szkoły Podstawowej w Strzelcach

 

Inwestycyjny boom w gminie Marcinowice

Kilka ważnych dla mieszkańców inwestycji trwa w gminie Marcinowice. Rozpoczęła się przebudowa drogi Marcinowice – Zebrzydów, w ramach gwarancji naprawiona zostanie droga Gruszów – Śmiałowice, zaś w planach jest przebudowa drogi w Goli Świdnickiej oraz remont kładki na rzece Czarna Woda w Szczepanowie. Ale to nie wszystkie inwestycje w gminie.

 

 

Więcej: Inwestycyjny boom w gminie Marcinowice

 

I WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Serdecznie zapraszamy drużyny z terenu Gminy Marcinowice
do udziału w I wiosennym turnieju piłki nożnej,
który odbędzie się
19 kwietnia 2015 roku o godzinie 9.00
na kompleksie sportowym
Moje Boisko – Orlik 2012 w Wirkach

Wójt Gminy Marcinowice                                                                                 Animator Sportowy

Władysław Gołębiowski                                                                                  Małgorzata Michułka

Więcej: I WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Dobrej atmosfery w codziennej pracy i sukcesów zawodowych, a prywatnie – mnóstwa codziennych radości, czasu na to, by cieszyć się życiem, oraz… zdrowia życzyli wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, dyrektor Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego Zbigniew Okarmus oraz doradca wójta Alicja Synowska gościom zaproszonym na kameralne spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

W Polsce ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Była to więc okazja do podziękowania za tę codzienną służbę. Zaproszenie do udziału w kameralnym spotkaniu przyjęły dr Danuta Łydżba, właścicielka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarza Rodzinnego w Marcinowicach, oraz Anna Cajzner-Michnik, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Marcinowice, ale jednocześnie pielęgniarka.

– Spotkanie przebiegało w miłej, kameralnej atmosferze – relacjonuje Alicja Synowska. – Wójt złożył życzenia wręczając kwiaty i dyplomy. Rozmawialiśmy o problemach i potrzebach służby zdrowia w naszej gminie. Zrodziły się też pomysły na akcje profilaktyczne na terenie gminy Marcinowice.

Osobom, które z różnych względów nie mogły wziąć udziału w spotkaniu, życzenia przesłano pocztą.

Więcej: Spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia

 

Spotkanie 08 kwietnia 2015r. o godz. 10:00

Wójt Gminy Marcinowice zaprasza mieszkańców Chwałkowa na spotkanie w dniu 08 kwietnia 2015r. o godz. 10:00 w świetlicy wiejskiej Chwałków 4 a.

Spotkanie dot. działalności Polskich Kopalni Granitu Sp. z o.o. ul. Rydlówka 5, 30-363 Kraków w związku z wydobywaniem granitu ze złoża „Chwałków I”. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciel Okręgowego Urzędu Górniczego, Kopalni i Urzędu Gminy w Marcinowicach.

 

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia

Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu.
/Bernard Fontenelle/


7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia
Z tej okazji
wszystkim pracownikom służby zdrowia
pragnę złożyć serdeczne podziękowania za życzliwość, trud i cierpliwość.
Życzę Państwu
dobrej atmosfery w codziennej pracy i sukcesów zawodowych,
a prywatnie – mnóstwa codziennych radości, czasu na to, by cieszyć się życiem, oraz… zdrowia!


Wójt Gminy Marcinowice
Władysław Gołębiowski

 

Strona 1 z 62

WYSZUKIWARKA

INFORMACJE

  • Przyjęcia interesantów Wójt Gminy Marcinowice przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 15.00 Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt
  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

UŻYTKOWNICY

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Banery