piątek, 26 kwietnia 2019r.
   
Czcionka

III Marcinowicki Turniej Listopadowy

17 listopada już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbył się Marcinowicki Turniej Listopadowy.


Impreza zorganizowana została we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Marcinowicach. Tegoroczne zmagania uczniów szkół ze Strzelec i Marcinowic koncentrowały się wokół hymnu narodowego z okazji dwóch okrągłych rocznic – 220 lat temu powstała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech a od 90 lat utwór ten jest oficjalnym hymnem Polski. Uroczystość zaszczycili swą obecnością: wójt gminy Marcinowice pan Władysław Gołębiowski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pani Maria Wasilewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pan Dawid Sobczyk, radny pan Janusz Poznański oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach pani Joanna Mazanka.

Uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma pytaniami dotyczącymi naszego hymnu oraz  innych pieśni hymnicznych, wykazując się dużą wiedzą i umiejętnościami humanistycznymi.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury pod przewodnictwem pana Dawida Sobczyka.

Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali wywalczone przez siebie cukierki oraz komiksy z Tytusem, Romkiem i A’tomkiem poznającymi historię polskiego hymnu. Nagrody ufundowane zostały  przez Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

Impreza została przygotowana w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku szkolnego pt.:„Rok dla Niepodległej”.

Turniej przygotowali państwo Bernadetta i Janusz Gaikowie, którzy dziękują nauczycielom za pomoc w przygotowaniu imprezy i zapraszają za rok, tym razem z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice