piątek, 18 stycznia 2019r.
   
Czcionka

Koncepcja budowy przedszkola gotowa

Na zaproszenie wójta gminy Marcinowice w dniu 7 marca br. radni i sołtysi uczestniczyli
w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym dotyczącym koncepcji pierwszego gminnego przedszkola.

 

 

Przedstawiciele wykonawcy, jakim jest  firma Przedsiębiorstwo REM-BUD K. Kowal-Gąska          z Nosówki, przedstawili wstępną koncepcję przedszkola. Wg niej będzie to parterowy budynek o powierzchni użytkowej ok. 800 m² usytuowany u zbiegu ulic Asnyka i Kruczkowskiego. Projekt zawiera funkcjonalne rozwiązania odpowiadające wymogom edukacyjnym, bezpieczeństwa jak i komfortu pobytu w placówce dzieci, opiekunów i rodziców.

Podczas spotkania radni z dużym zainteresowaniem zapoznawali się z wizualizacją przedszkola, uzyskując na zadawane pytania szczegółowe odpowiedzi.

- Cieszę się bardzo, iż wspólnie z Radą Gminy Marcinowice zdecydowaliśmy o budowie tak ważnej i oczekiwanej inwestycji. Dzięki temu niedługo powstanie nowoczesne przedszkole, które będzie służyć wielu pokoleniom mieszkańców naszej gminypodkreśla wójt Władysław Gołębiowski.

Inwestycja, jaką jest budowa przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu na plac zabaw, powstanie dzięki dofinansowaniu z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Całkowita wartość zadania wraz z wyposażeniem wynosi 3 772 978, 18 zł.

WYSZUKIWARKA

Banery
STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice